В КОМАТЕВО: Славия надви Ботев (Пд) и се приближи към спасението (ВИДЕО)

Ивайло Димитров заби попадението за успеха на "белите", двата отбора удариха по една греда

Славия спечели с 1:0 гостуването си на Ботев Пд от 24-ия кръг на efbet лига и запази шансове да си гарантира оставане в елита още в редовния сезон. "Белите" събраха 22 точки, само с две по-малко от "канарчетата" които заемат заветното 10-о място, последното даващо право на участие в плейофите, които ще определят единия от участниците в баража за Европа.

Успехът е първи за Славия, след завръщането на Златомир Загорчич начело на тима. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на доктора на Славия Любен Ангелов, който почина днес на 67 години.

"Белите" първи стигнаха до голова опасност. В 13-ата минута удар на Емил Виячки беше отразен от вратаря Георги Аргилашки, а при добавката Калоян Кръстев не успя да прати топката в мрежата. Още в следващата си атака гостите обаче поведоха. Ивайло Димитров засече с глава центриране на Филип Антовски отдясно и направи безпомощен стажа на Ботев - 0:1.

В 21-ата Славия можеше да увеличи аванса си. Калоян Кръстев пусна успоредно на голлинията, Ивайло Димитров засече топката, но я прати в аут. Две по-късно Работов изчисти от голлинията шут на Макрилос. В 32-ата минута отлично центриране на Михаил Александров намери Калоян Кръстев в наказателното поле. Неговият удар обаче рикошира във Виктор Генев и излезе в пореден ъглов удар.

Ботев стигна до първото си голово положение чак в 34-ата минута. Филип Филипов центрира в наказателното поле, Атанас Илиев не успя да уцели топката, а след това Петър Патев изчисти топката пред Мите Цикарски във вратарското поле, запази аванса на Славия.

В 42-ата минута изстрел на Филип Антовски затрудни Георги Аргилашки. Вратарят на Ботев обаче успя да докосне топката, която след това се удари в напречната греда, но не влезе във вратата.

Славия продължи да атакува и след почивката. След час игра Макрилос центрира, а Младеновски успя да изчисти преди нападател на Славия да вкара топката в мрежата. В 62-ата минута австралиецът пропусна да вкара втори гол за "белите". Той засече центриране отдясно, но топката мина покрай гредата.

Три минути по-късно дойде най-добрият шанс за “канарчетата”, но изстрелът на Атанас Илиев с глава кацна върху горната греда на Вуцов. Домакините поискаха дузпа в 74-ата минута, когато Георги Вълчев спря топката с ръка след центриране в наказателното поле на гостите. Волен Чинков обаче даде знак играта да продължи.

БОТЕВ ПД - СЛАВИЯ 0:1
0:1 Ивайло Димитров (14)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ПД: 33. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Марио Младеновски, 9. Атанас Илиев, 10. Славчо Шоколаров, 21. Емануел Току, 22. Реда Рабеѝ, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 28. Филип Филипов

СЛАВИЯ: 13. Светослав Вуцов, 4. Петър Патев, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов, 19. Филип Антовски, 77. Георги Вълчев, 7. Петер Макрилос, 71. Емил Стоев, 70. Михаил Александров, 14 . Ивайло Димитров, 9. Калоян Кръстев