ОБЗОР: Хебър обърна Локо ГО, Септември разби Созопол, битката за третото място се завърза (ВИДЕО)

Своге е в най-изгодна позиция за участие на бараж, вижте резултатите от кръга във Втора лига

Шест мача от 28-ият кръг на Втора лига се изиграха днес. Лидерът Пирин (Благоевград) не сгреши срещу Добруджа - 4:0 в последния сблъсък от деня.

Локомотив (Сф) пък направи поредна крачка към елита, след като победи с 2:0 Струмска слава.

Битката за третото място обаче става все по-ожесточена. Позицията дава право на участие в бараж за елита. И трите замесени отбора спечелиха.

В най-изгодна позиция е Спортист (Своге), който след 1:0 при гостуването си на Янтра Габрово има 44 точки, с една повече от Лудогорец II. Дубълът на шампионите обаче е извън сметките, тъй като няма право да влиза.

С 42 е Хебър, който по-рано днес стигна до обрат срещу Локо ГО. Домакините от Пазарджик спечелиха с 2:1. Живко Атанасов пропусна дузпа шестата минута. Владислав Мирчев (36) изведе гостите напред след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. Живко Петков (52) изравни с красив гол, а Октай Хамдиев (59) направи обрата пълен. В 89-ата минута Петко Цанков от Локо беше изгонен, след като получи втори жълт и респективно червен картон. Той удари с лакът в лицето Евгени Игантов.

В борбата за бараж остава и Септември (София). Столичани разбиха с 4:0 Созопол.

РЕЗУЛТАТИ:

Хебър (Пазарджик) - Локо (Горна Оряховица) 2:1 (СЪСТАВИ)
0:1 Владислав Мирчев (36, дузпа)

1:1 Живко Петков (52)

2:1 Октай Хамдиев (59)

Септември (Симитли) - Лудогорец II 1:1 (СЪСТАВИ)

Септември (София) - Созопол 4:0 (СЪСТАВИ)

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили