Граничар надви с 4:0 Яворница в Кулата

И четирите попадения паднаха след почивката

В мач от 21-ия кръг от първенството на областна група Струма-2 местния Граничар победи с 4:0 Яворница в Кулата.

До 20-та минута двубоят беше равностоен. От този момент нататък футболистите на гостуващия тим заиграха по-добре и създадоха доста голови положения, но този път вратата на домакините бе пазена от титуляра Тодор Точев, който с вещина на четири пъти охлади мераците на противниковите нападатели да го преодолеят. И двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Наставникът на домакините Витко Андонов видя истинските слабости в халфовата линия през първата част на мача и през второто полувреме пусна в игра Йоско Ангушев на мястото на Велко Милушев и Иван Секулов на мястото на Пламен Панделиев. Това даде своя положителен резултат и отбора на Граничар доби съвсем друг облик на терена. В 55-ата минута Иван Пъшев със страхотен шут от 30 метра изпрати топката в долния десен ъгъл зад стража на Яворница за 1:0.

Осем по-късно след самостоятелен рейд по левия фланг на Боби Башлиев излъга двама съперници и преодоля вратаря за 2:0. В 70-ата минута образцова комбинация между Иван Пъшев и Боби Башлиев завърши с гол на последния и резултата стана класически – 3:0. В 78-ата минута Иван Мадолев бе изведен отдясно от Йоско Ангушев вътре в наказателното поле на гостите и от 7-8 метра  резултатът набъбна на 4:0. Това напълно отчая футболистите на „Яворница” и мачът буквално се доигра.

„Поздравявам футболистите, на които гласувах доверие в този мач, за отбелязаните четири гола срещу един от силните отбори в групата – този на Яворница. Винаги, когато е имало спазване на техническата дисциплина и разбирателство на терена, се стига до победи. Така след като победихме отбора на Подгорец с 4:1 сега дойде ред и на отбора на Яворница. Винаги, когато е имало събиране на всички титулярни футболисти и се играе колективно и без разправии, резултата е налице”, сподели Витко Андонов-Дон Витоне, треньор на Граничар Кулата.

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона