ПОД ДЪЖДА В СТАРА ЗАГОРА: Царско село пак взе победата в последния момент и зарадва Черно море (ВИДЕО)

С третата си поредна загуба Берое не успя да си гарантира мястото в топ 6 и ще трепери до последно

Царско село за втори пореден кръг стигна до победа в efbet Лига в последната минута на редовното време. Този път "царете" надвиха Берое в Стара Загора с 1:0 след като през уикенда победиха и ЦСКА с 2:1 като домакин.

Така Царско село направи добър подарък на Черно море, който все още е в битката за влизане в топ 6, а Берое е на пето място, но само на две точки пред "моряците". Така при загуба на старозагорци в последния кръг на редовния сезон и успех на варненци срещу Ботев (Враца), момчетата на Илиан Илиев ще влязат в първата шестица.

Постът на Димитър Димитров при "зелените" пък вече е под много сериозна въпросителна и няма да бъде изненада в близките часове от клуба официално да обявят раздялата си с него.

Срещата започна в ниско темпо под слния дъжд, който се изсипваше над Стара Загора. В 8-та минута се откри първата възможност пред домакините, но Кийлън Лебон не намери очертанията на вратата на Джони Пласид. В 12-та комбинация на "царете" завърши с опасен шут на Дилан Мертенс, но след рикошет топката излезе в корнер.

Дъждът постепенно се усилваше все повече и това затрудни двата отбора, които трудно намираха начин да притесняват вратарите. В заключителните минути преди почивката домакините се активизираха, но ударите на Лебон, Ангелов и Стефанов не намериха целта.

На полувремето метеорологичните условия се подобриха и дъждът спря. Първото положение за втората част бе пред вратата на Перниш, но ударът на Мертенс в 49-ата минута бе крайно неточен. В 52-ата минута домакините бяха близо до гола, след като Джони Пласид проспа центриране от фаул. Резервата Димо Бакалов обаче с глава не намери очертанията на вратата.

Димитър Димитров-Херо реши да пусне в игра ветерана Мартин Камбуров още в 53-ата минута. 9 минути след появата си на терена нападателят можеше да се разпише, но Джони Пласид излезе навреме и парира удара му.

Двайсетина минути преди края Перниш за малко да донесе гол във вратата на Берое. Стражът излезе от наказателното си поле в опит да пресече дълго подаване, но не изчисти добре и топката попадна в Стефан Христов, който напредна до аут линията и пробва изстрел, но стражът на домакините се върна бързо и поправи отлично грешката си.

В 80-ата минута Кукула не се възползва от груба грешка на Пласид и пропусна да даде аванс на Берое в двубоя. Пет минути след това Роси стреля в ръцете на Перниш. При последвалата атака на Берое Димо Бакалов се забави прекалено много и Христо Попадийн спря атаката на заралии.

Така се стигна до последната 90-та минута, когато Андерсон Кордейро наказа Берое, след като получи перфектна асистенция от Емануил Манев на празна врата.

Така Царско село събра 31 точки на осмото място, докато Берое остана пети с 36 точки - на една пред ЦСКА 1948, който е и с мач по-малко и на две от седмия Черно море.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш (к), 5. Теди Мезаг, 11. Алиун Фал, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Херман Лебон, 22. Октавио, 25. Георги Ангелов, 29. Еривалдо , 94. Илиян Стефанов;

РЕЗЕРВИ: 1. Християн Василев, 2. Джуниет Али, 7. Димо Бакалов, 9. Мартин Камбуров, 23. Ерсон Коста, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев;

Треньор: Димитър Димитров;

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 8. Панайотис Лука, 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Коста, 14. Христо Попадийн, 17. Реян Даскалов (к), 20. Димитър Костадинов, 25. Дилан Мартенс, 93. Иван Бандаловски;

РЕЗЕРВИ: 1. Михаил Иванов, 22. Луис Педро, 98. Лесли де Са, 21. Емануил Манев, 44. Карим Роси, 9. Стефан Христов;

Треньор: Антони Здравков.

Берое – Царско село 0:0