Мегадербито Сити-ПСЖ е факт след ново 2:1 на "гражданите" срещу Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Немският тим помечта за класирането за 45 минути, но се сгромоляса след почивката

Манчестър Сити се класира за 1/2-финалите на Шампионската лига след като победи с 2:1 Борусия (Дортмунд) в мач-реванш от 1/4-финалния им сблъсък. "Гражданите" постигнаха същия успех и преди седмица на "Етихад" и с общ резултат 4:2 продължават напред.

Във финалната четворка те ще се изправят срещу друг фаворит за трофея - ПСЖ.

В началото двата отбора разиграваха топката. В 15-ата минута Борусия Дортмунд успя да поведе в резултата. Холанд върна към Ройс, който подаде на Джуд Белингам, а младокът не остави шансове на Едерсон за 1:0.

В 25-ата минута Кевин Де Бройне стреля почти от границата на наказателното поле, но топката се отби в напречната греда. В следващите минути тимът на Гуардиола вдигна оборотите и започна да натиска съперника си.

Седем по-късно Фодън успя да върне топката в наказателното поле, тя стигна до Марез, но Хитц отрази удара на алжиреца. Шест минути след това Зинченко стреля с глава, но Хитц без проблем улови.  След почивката гостите натиснаха съперника и в 51-ата минута Емре Джан игра с ръка в наказателното поле, което накара Карлос дел Серо Гранде веднага да посочи бялата точка и след преразглеждане на ситуацията с ВАР решението му бе потвърдено.

Зад топката застана Рияд Марез, който с бомбен шут вкара топката в мрежата на Марвин Хитц.

След точно час игра Махмуд Дауд бе блокиран от защитата на гостите. В 74-ата минута Кевин Де Бройне размина Емре Джан и Матс Хумелс и отправи изстрел към вратата, но Хитц се намеси отлично и изби в корнер. Ъгловият удар бе изпълнен късо, топката стигна до Фил Фодън, който с изстрел извън наказателното поле даде аванс на Сити - 2:1.

В 80-ата минута Холанд отправи силен изстрел, който обаче премина над вратата на Едерсон. В 87-ата минута Фодън беше добре изведен, пусна към Марез, който обаче се забави и Аканжи успя да го затвори.

Борусия (Дортмунд) - Манчестър Сити 1:2
1:0 Белингам 15