ОБЗОР: Беласица би трудно Оборище с 3:2 на „Цар Самуил”

Вижте как завършиха мачовете от Югозападната Трета лига и коментарите след тях

Отложеният мач от 23-и кръг за първенството на ЮЗ трета лига между отборите на Беласица Петрич и Оборище Панагюрище се игра на стадион „Цар Самуил“ и бе изпъстрен с много емоции, обрати в резултата и накрая победа за домакините.

Срещата започна с очакван натиск за петричките футболисти. Още в първата минута при атака по десния фланг на домакините топката попадна у Атанас Карачоров, той напредна на скорост, навлезе в наказателното поле и отблизо не успя да огорчи вратаря Стилиян Георгиев. При нова атака на петричките футболисти Симеон Бояджиев като по конец насочи топката към Аспарух Смилков, но удара ми срещна тялото на Иван Великов.

Изненадата на терена дойде в 4-та минута, когато при контраатака на гостите Георги Нетов се възползва от недобра намеса на Владимир Гогов и очи в очи срещу вратаря Захари Димитров откри за 0:1.

Това не отчая футболистите на Беласица и те заиграха на още по-високи обороти. В 6-та минута Живко Димитров видя устремилия се по десния фланг Атанас Карачоров, насочи кълбото към него ,но той отново от няколко метра не успя да огорчи стража на Оборище. В 7-ма минута след отлично центриране  на Живко Димитров Марти Таушанов с глава в стил Роналдо изпрати топката в далечния ъгъл на противниковия страж за 1:1. Това окрили петричките футболисти и те обсадиха наказателното поле на Оборище.

В 17-та минута след центриране отдясно на Атанас Карачоров защитникът на гостите Иван Великов спря топката с ръка и главния съдия Васил Минев съвсем справедливо отсъди дузпа в полза на домакините, която Марти Таушанов реализира за 2:1. Появиха се и някои грубости на терена, за които главният арбитър Васил Минев реагира мигновено. Георги Божилов съсече Симеон Бояджиев, а по-късно и Атанас Карачоров и си спечели съвсем справедливо жълт картон.

В 34-та минута Георги Нетов, който бе и най-опасния нападател на Оборище, се озова наблизо срещу вратаря на Беласица Захари Димитров, насочи опасно топката, но петричкия страж я отрази майсторски. Поредна грешка на защитата на Беласица при контраатака на гостите донесе попадение с глава на Георги Божилов, който прехвърли Захари Димитров за 2:2. До края на първата част на мача Живко Димитров, Аспарух Смилков и Атанас Карачоров не бяха точни отблизо срещу вратаря на гостите Стилиян Георгиев.

През втората част на мача наставникът на петричкия тим Саша Симонович пусна в игра Стивън Кирилов, който беше оставен през първото полувреме да почива заради натрупаната умора от изминалите мачове. Направи и вътрешни смени, като върна Симеон Бояджиев до Атанас Димитров в защитния вал, а Владимир Гогов-като халф. Смените бяха умели и навременни и дадоха своя положителен резултат. Натискът на домакините продължаваше. Търсеше се отбелязване на третия гол. Това стана в 64-та минута, когато при атака по левия фланг на домакините последва отлично центриране и Димитър Стоев бе повален в наказателното поле и отново главният арбитър Васил Минев не се поколеба да отсъди нова дузпа за домакините.

И този път точен от бялата точка бе капитана Марти Таушанов, който направи хеттрик в двубоя, което беше венец за неговата отлична игра в двубоя. По-късно в игра  влязоха и още други футболисти от резервната скамейка на Беласица. Атаките на петричкия тим продължиха, но с това и пропуските пред вратата на противника. Малко не достигна на Живко Димитров, Патрик Попов, Стивън Кирилов, който отново бе нападателят, когото искат да виждат петричани. При всяко негово насочване към противниковата врата следваха остри центрирания зад защитата на гостите, но нямаше кой да ги реализира.

„Много се радвам, че победихме един от добрите отбори в групата – този на Оборище Панагюрище. Получихме ранен гол, стигна се до изравняване ,но накрая успяхме ,с което поздравявам всички мои колеги за победата. Вече мислим за нов успех срещу отбора на Балкан Ботевград в събота-сподели играч № 1 в мача Марти Таушанов, който направи хеттрик в двубоя.

„Стана здрав мач срещу много добър отбор- Оборище Панагюрище. През първата част на срещата допуснахме елементарни грешки и подарихме два гола на отбора на гостите. Не се справи Васил Гогов с новата си роля на централен защитник , след това стоеше по-добре,  но вече като халф. Вече мислим за мача срещу Балкан Ботевград”, сподели Саша Симонович-старши треньор на Беласица.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Беласица: Захари Димитров, Атанас Карачоров, Атанас Димитров, Владимир Гогов, Аспарух Шамкалов, Симеон Бояджиев, Антон Костадинов, Живко Димитров, Аспарух Смилков, Димитър Стоев, Марти Таушанов /Марин Георгиев, Стивън Кирилов, Патрик Попов, Александър Смилков/

Оборище: Стилиян Георгиев, Иван Великов, Станислав Георгиев, Ивайло Аврамов, Михаил Георгиев, Венци Гурков, Георги Нетов, Георги Кременлиев, Любо Танев, Георги Божилов, Васил Тачев;

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати:

В Кресна местния отбор Перун загуби от Марек с 1:6. Головете за отбора на Марек отбелязаха Димитър Панталеев, Васил Калоянов, Веселин Любомиров, Александър Близнаков, Симеон Димитров и Радослав Михалков. Почетното попадение за отбора на домакините отбеляза Благовест Ангелов.

В Кюстендил местния Велбъжд и Рилски спортист Самоков завършиха 1:1. Резултата бе открит от Иван Тренчев от гостите в 30-та минута, ав 42-ра минута Ерик Иванов от домакините изравни за 1:1. Този резултат не задоволява отбора на домакините, които остават последни в таблицата с 16 спечелени точки. Рилски спортист е вече 12-ти с 29 точки.

На стадион в Доброславци гостуващият тим на Чавдар Етрополе победи с класически резултат местния Надежда с 3:0. Головете за отбора на гостите отбелязаха Николай Иванов в 23-та, Евгени Илиев в 48-ма и Станислав Благов в 54-та минути. С тази победа отборът на Чавдар е 5-ти с 48 точки във временното класиране, а този на Надежда – 13-ти с 28 точки.

В Сандански отборът на Вихрен победи Пирин Гоце Делчев с 1:0. Попадението за домакините бе дело на Александър Якимов в 43-та минута. Това  бе напълно достатъчно за отбора на домакините, които с 64 точки са едноличен лидер в ЮЗ трета лига, с точка повече от Марек, 3 от Беласица и 6 от ФК Кюстендил.

В Ботевград четата на Иван Редовски записа поредна победа ,този път срещу отбора на Банско с 1:0. Голът за победителите отбеляза Здравко Атанасов в 75-та минута, който се оказа златната резерва за домакините. С тази победа отборът на Балкан е вече 6-ти с 45 точки и продължава да е без загуба от пролетния дял на първенството, а този на Банско  е на 17-то място с 19 спечелени точки.

В Сливница местния Сливнишки герой победи Гранит Владая с 1:0. Автор на попадението на домакините бе Денислав Минчев в 82-ра минута. Отборът на Сливнишки герой заема 11-то място с 30 точки, а Гранит – 14-то с 26 точки.

В Разлог местния Пирин победи Левски Чепинци с 3:1. Головете за домакините отбелазаха Георги Фикиин в 1-ва и Николай Хаджиниколов – Хаджи с 31-ва и 49-та минути след изпълнение на дузпи. За гостите точен бе Марио Геров в 67-ма минута.  С тази победа Пирин Разлог заема 10-то място с 33 точки, а отбора на Левски – 15-то място с 24 точки.

В Ихтиман отборът на Ботев претърпя загуба с 0:1 от отбора на ФК Кюстендил. Единственото попадение в срещата отбеляза Виктор Анастасов за гостите в 34-та минута след груба грешка на вратаря на домакините Кристиян Дончев. С тази победа възпитаниците на Николай Николов-Чезето остават на 4-та позиция с 58 точки, с 3 по-малко от Беласица, 5 от Марек и 6 от лидера Вихрен.  Отборът на Ботев остава 9-ти с 34 точки.

В събота предстоят следните девет срещи от 28 кръг за първенството на ЮЗ трета лига: