ЮНАЙТЕД НЕ СЕ ПРЕДАВА: Продължава да мечтае за титла след два късни гола срещу Бърнли (ВИДЕО)

Мейсън Гринууд заби две попадения за петия пореден успех на "червените дяволи" във Висшата лига

Манчестър Юнайтед измъкна труден успех срещу Бърнли в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" спечелиха с 3:1. Петият пореден успех остави жива мечтата им все пак да се преборят с Ман Сити за титлата. Тимът на Оле Гунар Солскяер изостава на 8 точки, до края на сезона остават шест кръга.

Домакините допуснаха попадение още преди да е изтекла и минута игра. Дийн Хендерсън излезе неразчетено и Крис Ууд го прехвърли с глава. Попадението обаче бе отменено заради  засада на нападателя.

Постепенно "червените дяволи" взеха инициативата и в 10-ата минута Пийкок-Фаръл трябваше да се намесва, за да спаси удар с глава на Пол Погба. Стражът на гостите отново се прояви в 30-ата минута, когато успя да избие шут на Рашфорд. В крайна сметка планът на Шон Дайк успя през първото полувреме, в което Бърнли не стоя никак лошо на терена на "Олд Трафорд".

Още в началото на второто полувреме домакините излязоха напред в резултата. В 48-ата минута Бруно Фернандеш пусна хитър пас към Грийнууд и той стреля от движение в далечния ъгъл за 1:0.

Само две минути след това Бърнли изравни резултата. Тарковски надскочи Уан-Бисака и Магуайър и с глава прати топката във вратата на Хендерсън. Капитанът на Юнайтед претендираше, че е бил фаулиран, но нарушение не бе отсъдено и голът бе зачетен.

Манчестър Юнайтед не успя да наложи натиск след това, но в 86-ата минута домакините все пак стигнаха до втори гол. Играчите на Бърнли не успяха успешно да изчистят центриране от корнер, Погба намери Грийндууд. Тийнейджърът стреля, топката рикошира в Корк не стана непосилна за Пийкок-Фаръл.

След това Юнайтед имаше още две възможности. Пийкок-Фаръл спаси очи в очи с Грийнууд и така го лиши от хеттрик, след което удар отблизо на Бруно Фернандеш бе блокиран.

В добавеното време Единсон Кавани оформи крайния резултат с удар отблизо, завършвайки добра контраатака на домакините.
Шаби Алонсо потвърди: Оставам в Леверкузен