ОБЗОР: Янтра вкара 4 на Нефтохимик в битката за оцеляване (ВИДЕО)

Септмври (Сф) надви Лудогорец II с късен гол и запази шансове за третото място, вижте резултатите от днешните мачове във Втора лига

Янтра разби Нефтохимик с 4:0 у дома в мач от 30-кръг на Втора лига. Мачът беше изключително важен и за двата отбора, които водят ожесточена борба за оцеляване. Тимът от Габрово обаче не остави съмнение кой заслужава повече да се спаси от изпадане, като помете съперника си само за едно полувреме. Иван Петков откри още в шестата минута и даде ранен аванс на своя тим. Петър Казаков добави две попадения. Първо удвои от дузпа в 15-ата, а в 30-ата направи резултата класически. Християн Кожухаров добави последното попадение в 43-ата минута.

Така Янтра събра 25 точки, с пет повече от Нефтохимик, който е последен. 21 има Локо (ГО). Тимът от Горна Оряховица измъкна 1:1 при гостуването си на Септември (Симитли).

Септември (Сф) пък стигна трудно до 2:1 срещу Лудогорец II и запази шансове да се пребори за третото място, което дава право на участие в бараж за влизане в eлита. Столичани събраха 47 точки, колкото има и Спортист (Своге), но са изиграли два мача повече.

Титуляр за гостите от Разград беше Козмин Моци. Именно той извърши нарушението за дузпата, с която Септември откри резултата в 27-ата минута. Точен от бялата точка беше Илиевски. Преднината на домакините трая само 7 минути, след което дубълът на шампионите изравни с попадение Тихомир Димитров. Успехът донесе Марио Илиевски с втория си гол в мача пет минути преди края.