В МАДРИД: Гришо капитулира още на старта след драма и тайбрек ( ВИДЕО)

Григор Димитров отпадна безславно след загуба от южноафриканец

Григор Димитров отпадна още на старта в турнира от сериите Мастърс 1000 в Мадрид.

Първата ни ракета отстъпи драматично пред южноафриканеца Лойд Харис след 3:6, 6:3, 6:7(5) и напусна надпреварата, която бе първа за него след загубата от Рафаел Надал в Монте Карло преди почти месец.

Тогава той се оплака от боли в зъбите, впоследствие се отказа от участие в Ещорил, а сега капитулира с тайбрек след 2 часа и 28 минути игра на централния корт "Маноло Сантана".

Така хасковлията загуби първия си сблъсък с Харис, който е на 54-то място в световната ранглиста, след като по-рано през деня стана ясно, че самият той запазва 17-ата си позиция в класацията на ATP.

Днес Григор имаше три възможности за пробив още в първия гейм на мача, но не успя да се възползва. При 3:4 допусна пробив, а след това Харис затвори сета на собствен сервис.

Харис стигна първи до пробив и във втория сет за да поведе с 2:1. Тук Григор значително подобри играта си и спечели следващите три гейма (два пробива) за 4:2 в негова полза. До края на сета двамата тенисисти взеха подаванията си и Димитров изравни сетовете след 6:3.

Третата част беше изключително драматична. Харис проби за 3:1, а след това затвърди – 4:1. При 2:4 Димитров имаше две възможности за пробив, но не успя да се възползва. При 2:5 Григор изостана с 0-40 на собствен сервис, а това означаваше три мачбола за Харис. Гришо успя да се справи с напрежението и намали изоставането си на 3:5.

При този резултат Харис сервира за спечелване на мача. Григор поведе с 40-15 и от втората си възможност осъществи пробив за 4:5. След това Димитров взе подаването си на нула и изравни на 5:5. Двамата тенисисти взеха лесно следващите си сервис подавания и така се стигна да тайбрек.

В него Димитров поведе с 3:2, но загуби следващите четири точки за 3:6. Така Харис стигна до нови три мачбола. Григор успя да намали на 5:6, но впоследствие опонентът му затвори мача със собствен сервис и продължава към следващия кръг, където ще срещне австралиеца Алекс де Минор.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1