Майнц не позволи на Херта да помисли за спасение (ВИДРО)

Столичани все още са в зоната на изпадащите, но има два мача по-малко от своите съперници

Херта се завърна с 1:1 при гостуването си на Майнц. Столичани отложиха няколко срещи заради много заразени футболисти с коронавирус. Сега обаче на тима престои изключително тежка задача - да играе през три дни. Столичани все още са в зоната на изпадащите, но има два мача по-малко от своите съперници и 3 точки по-малко от Арминия.

Още в петата минута домакините имаха шанс да поведат. Щефан Бел отигра с глава центриране от ъглов удар, но изпрати топката встрани от вратата. Само след още четири Жан-Пол Боетиус изпусна страхотна възможност, при която Александер Шволоп спаси.

В 10-ата минута Майнц имаше поредно положение. Отново Боетиус пропиля златен шанс отборът му да поведе в резултата. Първата по-интересна голова възможност за гостите от Берлин бе в 13-ата минута, когато Никлас Щарк засече центриране, но изпрати топката в аут.

Столичани поведоха в 36-ата минута. Мартон Дардай изпълни пряк свободен удар, Лукас Тузар се отскубна от пазача си и успя да стреля с глава, вкарвайки топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Три минти по-късно гостите можеха да вкарат и втори гол. Матеуш Сантош да Куня шутира от дистанция, но Центнер спаси. Домакините изравниха в 40-ата минута, когато Филип Мване отбеляза след шут от границата на наказателното поле.

През втората част головите положения намаляха. В 65-ата минута Матеуш да Куня стреля от границата на наказателното поле, но Центнер отново спаси.

В 83-ата минута Кшищоф Пьонтек пропусна шанс да донесе трите точки на Херта. Той стреля с глава, но топката премина над вратата.

В Байерн търсят причина за контузиите

Спортният директор Кристоф Фройнд коментира темата

Дортмунд се справи с адашите от Гладбах, ВАР лиши Забицер от хеттрик (ВИДЕО)

Рурците стигнаха до успех с 2:1 като гости

Байерн се справи с лекота срещу Кьолн на "Алианц Арена" (ВИДЕО)

Ситуацията при "козлите" е доста неприятна

Леверкузен продава голмайстора си на Милан за 50 милиона евро?

Виктор Бонифас е обект на интерес от страна на "росонерите"

Алонсо отказа да говори за титлата, Розе му я честити

Треньорът на Леверкузен е готов за „бирен душ“

Крути мерки в Дрезден заради смъртни заплахи

Закриха тренировките на тима

Леверкузен е на 3 точки от титлата след изключително ценен успех в Берлин (ВИДЕО)

"Аспирините" спечелиха с 1:0 срещу Унион

Борусия (Дортмунд) планира да привлече ас на Щутгарт от лятото

Крис Фюрих е попаднал в радара на рурския тим

Каква глупост! Байерн поведе с 2:0 срещу новак, но допусна пълен обрат и много срамна загуба (ВИДЕО)