ШОК В "НАДЕЖДА": Янтра удари Локомотив и короняса Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

Възходът на гостите от Габрово бе затвърден със сензационно 3:1 в София

Пирин (Благоевград) е шампион на Втора лига! Това стана факт, след като Янтра (Габрово) сензационно победи с 3:1 другия фаворит за елита Локомотив насред София.

Гостите коронясаха „орлетата“ с изненадващата си победа, тъй като до края остават 3 кръга, а те имат 9 точки аванс на върха и са с по-добри показатели в преките двубои със столичните „железничари“.

Те започнаха силно срещата при завръщането на феновете в квартал „Надежда“, след като ръководството обяви и вход свободен за мача, който обаче от празник се превърна в разочарование.

В началните минути вратарят на габровци Иван Гошев направи две ключови спасявания, а впоследствие с 3 асистенции блесна Димитър Видев, за да могат Иван Петков (21), Христо Митев и Тони Иванов (83) да дадат класически аванс на Янтра.

Почетният гол на домакините бе дело на обичайния заподозрян - Светослав Диков, който се разписа в добавеното време.

Той бе точен и при 1:1 в Габрово по-рано през сезона, а днес можеше да открие резултата още в 15-ата минута пред погледа на клубния собственик Иван Василев, но бе спрян от Гошев след удар с глава от малък ъгъл.

Преди това стражът се намеси страхотно и след изстрел на Красимир Милошев, а в 20-ата минута Деян Иванов също пропусна отлично положение.

Янтра шокира Локо в 21-ата минута, когато Димитър Видев центрира от корнер и Иван Петков бе изпуснат от капитана Марио Петков, за да открие с глава 0:1.

Седем минути след ледения душ дойде и втори такъв за домакините, отново след ъглов удар. Този път Видев намери Христо Митев, след чийто изстрел с глава Цветомир Витков докосна топката, но тя рикошира в гредата и спря в мрежата му за 0:2.

До почивката Гошев спаси и воле на Александър Александров, а Педро Ферари стреля над целта. Скоро след паузата пък гол на Красимир Милошев бе отменен заради засада.

В 79-ата минута защитникът на гостите Костадин Гаджалов направи страхотно воле, но Цветомир Витков отговори подобаващо с майсторско спасяване и не позволи Янтра да поведе с класика.

Това обаче се случи в 83-ата минута, когато Тони Иванов завърши хладнокръвно една контраатака на габровци и те записаха трета последователна победа, за да съберат те 28 точки и да са само на 1 от това да си подпечатат оцеляването.

Локомотив (София) остава на втората позиция с 53 точки, на 9 от недостижимия вече лидер Пирин и на 7 от двата отбора с името Спортист във Втора лига, като този от Своге е изиграл и с един мач по-малко.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЯНТРА 1:3
0:1 Иван Петков (21)
0:2 Христо Митев (28)
0:3 Тони Иванов (83)
1:3 Светослав Диков (90+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив (София): 1. Цветомир Витков, 2. Педро Ферари, 3. Марио Петков, 27. Деян Иванов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 89. Матеус Дуарте, 8. Николай Цветков, 7. Александър Александров, 18. Светослав Диков, 11. Георги Бабалиев;

Треньор: Иван Колев;

Янтра: 23. Иван Гошев, 4. Пламен Тенев, 25. Христо Митев, 5. Костадин Гаджалов, 16. Константин Иванов, 24. Владимир Мичев, 71. Тони Иванов, 18. Димитър Видев, 7. Християн Кожухаров, 6. Петър Казаков, 9. Иван Петков;