ПЪЛЕН НАПРЕД: Левски с втора поредна победа, гони седмото място (ВИДЕО)

Феноменален Ники Михайлов, защити мястото си на титуляр

Левски победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в двубой от втория кръг на плейофите в групата за разпределение на местата от 7-о до 10-о в efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Марин Петков (21), а основна заслуга резултатът да не се промени има вратарят на "сините" Николай Михайлов.

Стражът се отчете с няколко ключови спасявания, които оставиха вратата на 26-кратните шампиони неразпечатана. Така Левски записа втора поредна победа в плейофите и дава заявка за заветното 7-о място в класирането, което дава право на участие в баража за Лигата на конференциите. "Сините" са на 9-а позиция с актив от 34 точки, с 1 по-малко от Царско село и 7 от Черно море. Отборът на Ботев е 10-и с 24 пункта.

Първият удар в очертанията на вратата бе за домакините, като бе спасен от Михайлов в 7-ата минута, когато Маркиньос напредна в наказателното поле и стреля силно. Отново той пробва опасен изстрел в 11-ата минута, но топката мина на сантиметри от лявата греда на гостите. "Сините" отвърнаха с един лош изстрел на Краев от добра позиция.

В 21-ата минута хубава атака на “сините” завърши с нов гол на 17-годишния Марин Петков. Младокът бе изведен от другия тинейджър в стартовия състав на гостите Мартин Петков, а останал очи в очи с Аргилашки прати топката в долния десен ъгъл на вратата му. Това е второ поредно попадение за таланта от синята школа, който отбеляза дебютното си попадение в елита само преди няколко дни.

Ново спасяване на Михайлов запази преднината на Левски в 34-ата минута. Този път стражът парира удар на Шоколаров с една ръка. Халфът остана фронтално срещу него, а при добавката защитник изпревари Илиев.

Четири минути след подновяването на втората част Емануел Току стреля мощно, но Николай Михайлов отклони кълбото с върха на пръстите си, след което топката се отби в напречната греда и се върна в игра.

В 74-ата минута Михайлов блесна с нова важна намеса. Атанас Илиев бе намерен след центриране, а Чернев с глава подаде за Илиев. Той отправи удар отблизо, но стражът на Левски реагира и изби топката.

В 83-ата минута Емануел Току бе изведен в наказателното поле на "сините" и подмина Николай Михайлов. Той стигна с топката до аутлинията и опита с центриране да намери Илиев, но Георги Александров с глава спря опасността.

Три минути преди края Реда Рабей бе видян перфектно от Еспиноса. Той отправи силен удар по правата, но топката прелетя встрани от вратата, пазена от Николай Михайлов.

В 90-ата минута Маркиньос овладя топката с гърди и отправи силен удар, но вратарят на Левски отново се прояви добре и боксира в корнер.

Ботев Пловдив - Левски 0:1

0:1 - Марин Петков (21)

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Па Конате, Виктор Генев, Хосе Мартинс, Атанас Илиев, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноза, Емануел Току, Реда Рабей, Атанас Чернев

Левски:
 Николай Михайлов, Живко Атанасов, Мартин Райнов, Ивайло Найденов, Здравко Димитров, Начо Монсалве, Патрик-Габриел Галчев, Мартин Петков, Марин Петков, Андриан Краев, Драган Михайлович

90 - Маркиньос овладя топката и отправи силен удар, но Михайлов отново се прояви добре и боксира в корнер.

88 - Юруков се появява на терена на мястото на Димитров.

87 - Рабей бе изведен перфектно от Еспиноса. Той отправи силен удар по правата, но топката прелетя встрани от вратата, пазена от Михайлов.

85 - Бари сменя Краев.

80 - Влиза Кристиан Добрев на мястото на Чернев.

78 - Влиза Борислав Цонев, излиза Галчев.

76 - Станислав Работов влиза на мястото на Перейра.

75 - Атанас Илиев бе намерен след центриране, а Чернев с глава подаде за Илиев. Той отправи удар отблизо, но Михайлов реагира и изби.

74 - Андриан Краев също е оцветен в жълто.

69 - Влиза Валери Божинов, излиза Марин Петков.

63 - Сисе сменя Еспиноса.

62 - Перейра получи жълт картон.

54 - Равностойни минути в Коматево. Двата отбора не предприемат излишни рискове.

49 - Греда! Емануел Току отправи много плътен изстрел, но Михайлов отклони кълбото с върха на пръстите си. Това бе достатъчно да насочи топката към напречната греда.

46 - Начало на втората част.

45 - Край на първото полувреме

43 - Атанас Чернев получи хубав пас в наказателното поле, но не отигра качествено и не отправи точен удар - аут.

34 - Шанс за Ботев! Маркиньос проби отляво и даде пас вдясно към Шоколаров, който отправи мощен изстрел. Михайлов обаче демонстрира рефлекс и спаси.

28 - Мишел Еспиноса стреля с глава след центриране отдясно, Михайлов улови без проблеми.

24 - Маркиньос отправи изстрел от свободен удар от на границата на наказателното поле. Той шутира в ъгъла, но Николай Михайлов успя да боксира встрани.

22 - Марин Петков изрази бурно радостта си и получи жълт картон.

21 - ГОЛ! Марин Петков дава аванс за "сините", след като брат му Мартин го изведен по прекрасен начин на стрелкова позиция. Младокът запази хладнокръвие и преодоля Аргилашки.

12 - Извеждащо подаване към Маркиньос на границата на наказателното поле. Футболистът шутира, но неточно.

8 - Мартин Райнов отправи плътен изстрел от далечно разстояние. Топката обаче мина над напречната греда на Аргилашки.

7 - Първа по-сериозна опасност в срещата. Маркиньос шутира по диагонала, но Николай Михайлов спаси.

3 - Марин Петков центрира от свободен удар към наказателното поле на Ботев. Краев отигра с глава, но ударът му беше неточен.

1 - Начало на мача. Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия Георги Димитров-Джеки.

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона