ГОЛЯМА БИТКА НА "ЛАУТА": Берое се сбори мъжки и не се даде на Локо (Пд) - 0:0 ((ВИДЕО+СНИМКИ)

Пълен стадион не помогна на "черно-белите", но те остават в борбата за второто място в Efbet лига

Берое не се даде на Локо Пд и измъкна 0:0 при гостуването си на "Лаута" от третия кръг на плейофите. Домакините, които имаха подкрепата на пълните трибуни, все пак се завърнаха на второто място, но загубиха аванса си пред ЦСКА. Двата тима са с по 56 точки, "смърфовете" обаче имат предимство в директните двубои (2:1 и 0:0). В събота двата тима се изправят  един срещу друг в Пловдив. Берое вече седем мача няма няма победа и е на дъното на топ 6.

Локомотив можеше да поведе още в първата минута. Момчил Цветанов получи извеждаш пас, стигна почти до аутлинията, от където върна към Александър Иванов. Нападателят обаче не можа да уцели добре топката и лекият му удар беше прекалено лесен за Генади Ганев. Две по-късно Умарбаев стреля от фаул, но уцели стената.

В осмата Карагерен навърза двама играчи на Берое, след което се освободи и от Александър Цветков, за да шутира към вратата. Теди Мезаг се оказа на пътя на топката и спря удара му.

Първата по-добра възможност за Берое дойде в 19-ата минута, когато Илиян Стефанов получи топката в наказателното поле, но изстрелът му мина над вратата. Секунди след това гостите сами щяха да се вкарат в голяма беля. Мезаг допусна Умарбаев да му открадне топката. Халфът на Локо обаче не успя да вкара на празна врата.

В 29-ата минута домакините Локомотив създаде нова опасност пред съперниковата врата. Карагарен беше изведен от Умарбаев, но ударът му не затрудни Ганев. До края на първата част положения пред двете врати липсваха. Домакините продължаха да са по-активният отбор, а набезите на Карагерен трудно бяха спирани от старозагорци.

Второто полувреме започна с далечен удар на Илиян Стефанов, но топката излезе в аут. В 51-ата минута изстрел на Стив Фуртадо пък беше блокиран от Алмейда. При последвалото Фуртадо отправи удар с глава, но Илко Пиргов улови.

В 56-ата Мартин Камбуров изведе по чудесен начин Алиун Фал, който обаче пропусна, сред като пробва удар от малък ъгъл срещу Илко Пиргов, вместо да върне топката към непокрития Камбуров.

Алиун Фал пропусна да открие резултата в 75-ата минута. Грешка на Николай Николаев в центъра на терена позволи на нападателя да излезе очи в очи с Пиргов. Ударът му обаче премина покрай десния стълб на вратата на домакините.

В първата минута на добавеното време гостите останаха с 10 души, след като Стив Фуртадо получи червен картон. Секунди по.късно центриране от корнер завърши с удар с глава на Димитър Илиев, точката обаче се озова в ръцете на Ганев. В този момент прозвуча и последния съдийски сигнал.

ЛОКО ПД - БЕРОЕ 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКО ПД: 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 44. Николай Николаев, 7. Момчил Цветанов, 14. Димитър Илиев, 9. Бирсент Карагарен, 19. Александър Иванов

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 94. Илиян Стефанов