Джокович даде само 3 гейма на палача на Гришо в Рим

Ноле отнесе испанеца за 70 минути и продължава защитата на титлата си

Защитаващият титлата си и петкратен шампион Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира на червена настилка от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 2 милиона евро.

Сърбинът, който е водач в основната схема, разгроми квалификанта Алехандро Давидович Фокина (Испания) с 6:2, 6:1 за 70 минути.

Джокович изненадващо допусна пробив още в първия гейм на мача, но до края на първия сет взе подаването на съперника си три пъти и спечели с 6:2.

Във втората част сърбинът продължи да доминира и поведе с 5:0. В шестия гейм той пропиля три мачбола, а в седмия приключи двубоя с едва шестия си мачбол и отстрани испанеца, който победи на старта българина Григор Димитров.

В следващия кръг Джокович ще играе с победителя от двубоя между номер 5 Стефанос Циципас (Гърция) и номер 9 Матео Беретини (Италия).