Юрген Матей: Борим се за второто място и за Купата на България (ВИДЕО)

„Щастлив съм, че защитниците помагаме на отбора“, каза бранителят, който даде тон за разгрома на ЦСКА над Лудогорец

„Мисля, че през първото полувреме играхме добре, но им дадохме голяма доза контрол. Борихме се обаче през целия мач и заслужено спечелихме.“

Това заяви централният защитник Юрген Матей, който вкара първия гол за историческия успех с 4:1 над шампиона Лудогорец. Загубата е най-тежката за разградчани в елита на България, а и бе дебютна за тях на стадион „Българска армия“.

„Поведохме с 1:0, но не трябваше да губим топката и да им я даваме. Вкарахме и втори път, ала след това допуснахме грешка и ни вкара. Хубавото бе, че бързо отбелязахме трето попадение, а след това и четвърто“, заяви Матей.

„Опитахме да играем футбол. На тренировките правехме нещата, докато се получат. Имахме позитивно настроение, постоянно си помагаме и сега сме на следващото ниво. Тренира се много по време на заниманията. Щастлив съм, че реализирах три пъти, както и за Мено Кох. Доволен съм, че защитниците помагаме на отбора. Борим се за второто място и трябва да даваме всичко от себе си, въпреки че ни предстои финал за Купата на България. Здрави и силни сме, показахме го. Искаме да сме втори, защото Лудогорец е шампион и не можем да променим това. Затова искаме второто място. Предстои ни финал за купата, но трябва да спечелим срещу Локомотив в следващия мач.“