Астън Вила спря пътя на Евертън към Шампионска лига (ВИДЕО)

Нулево реми в Бирмингам, капитанът Грилийш се завърна

Астън Вила и Евертън завършиха 0:0 в отложен двубой от 19-ия кръг на Премиър лийг, игран на "Вила Парк".

Така "карамелите" пропуснаха възможността да излязат поне за малко на петото място, след като преди няколко дни победиха Астън Вила и дадоха сериозна заявка за участие в евротурнирите.

Голямата новина в състава на бирмингамци бе, че капитанът Джак Грийлиш бе в групата на Вила за първи път от три месеца. Английският национал се появи в игра чак в 72-рата минута. Кийнан Дейвис започна на мястото на наказания Оли Уоткинс, който получи червен картон в двубоя с Манчестър Юнайтед.

Мейсън Холгейт се завърна в състава на Евертън на мястото на контузения Джери Мина. Абдулай Дукуре замени Том Дейвис в халфовата линия.

През първото полувреме двата отбора не създадоха почти нищо интересно, като странното бе, че съставът на Карло Анчелоти бе твърде предпазлив. Домакините имаха най-доброто положение след удар с глава на Тайрън Мингс, който засече центриране на Луис, но стреля над гредата.

Втората част също вървеше равностойно, но в последния 1/4-час Евертън се хвърли напред в търсене на победата. Удар на Гомеш бе блокиран в последния момент, а Емилиано Мартинес, който преди това спаси опасен изстрел на Бен Годфри, се намеси блестящо след удар с глава на Калвърт-Люин. Голмайсторът на мърсисайдци още на два пъти не успя да намери целта в обещаващи ситуации. До края и Алан шутира над вратата.

След този резултат Евертън остава на осем точки зад Челси и вече на практика няма шанс за четвъртото място. "Карамелите" са на две точки зад петия Уест Хем.