В ИСПАНИЯ: Реал М хвърли голям бой на Гранада и продължава да диша във врата на Атлетико (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът за Зидан изостава на две точки от първото място два кръга преди края

Реал (Мадрид) спечели с 4:1 гостуването си на Гранада. Успехът изстреля столичния гранд пред Барселона. Тимът на Зинедин Зидан е втори със 78 точки, на две от лидера Атлетико. Каталунците са трети със 76. До края на сезона остават два кръга.

Карим Бензма можеше да открие в 14-ата минута. Нападателят получи топката в наказателното поле и стреля, но Руи Силва спаси. Само три след това Реал вече имаше аванс в резултата. Лука Модрич бе изведе  в наказателното поле от Мигел Гутиерес. Хърватинът овладя и с удар в долния ляв ъгъл реализира - 0:1.

Гостите продължиха да атакуват и в 27-ата минута Марвин беше намерен зад гърба на защитата. Младокът шутира в далечния ъгъл, но топката профуча покрай вратата. В заключителните минути на първото полувреме Винисиус се измъкна от защитата на домакините и отправи изстрел, но вратарят на Гранада направи ново великолепно спасяване.

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме Реал Мадрид удвои преднината си. Родриго напредна по десния фланг и с удар по по земя в далечния ъгъл реализира второ попадение във вратата на Руи Силва.

Реал Мадрид продължи да контролира мача и в началото на второто полувреме. В 60-ата минута Лука Модрич изведе Винисиус в наказателното поле. Опитът на бразилеца да увеличи аванса на гостите обаче беше неуспешен.

Седем минути по-късно Гранада можеше да намали, след като топката достигна до непокрития Луис Суарес, но нападателят не успя да засече топката. Това се случи в 71-ата минута, когато домакините организираха отлична контраатака. Луис Суарес получи в наказателното поле и нанесе изстрел, но Тибо Куртоа спаси. Хорхе Молина стигна първи до топката и реализира, за да намали резултата.

Скоро след това Реал Мадрид обаче отново поведе с два гола. Еден Азар получи в наказателното поле, след което върна топката около точката на дузпата, където Одриосола реализира с шут в горния десен ъгъл. В 76-ата Карим Бензема сложи точка на спора, след като се възползва от грешка на Руи Силва.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ГРАНАДА: Ескандей, Фулкие, Перес, Санчес, Кини, Вико, Гоналон, Брайс, Суарес, Молина, Мачис

РЕАЛ М: Куртоа, Гутиерес, Фернандес, Милитао, Марвин, Валверде, Каземиро, Модрич, Винисиус Жуниор, Бензема, Родриго