ОБЗОР: Локомотив (Дамяница) вкара 4 на лидера Спортист (Падеш)

Долно Осеново наниза 5 на Орел в Крупник

Лидерът на областна група Струма-1 Спортист Падеш претърпя загуба в Дамяница от местния Локомотив с 1:4.

Срещата се игра при подкрепа от около 300 зрители на домакините и  около 60 на гостите.

Първото полувреме премина при пълно превъзходство за отбора на домакините, които отбелязаха три гола – два  Георги Надеждев и един  Илиян Джавалеков.

През втората част на срещата футболистите на гостите заиграха по-добре и чрез Атон Андонов успяха да намалят на 3:1.

В края на срещата Георги Надеждев с далечен прехвърлящ удар изненада вратаря на гостите за 4:1. На два пъти гредите помогнаха на отбора на Спортист Падеш след удари на Георги Дончев и Алекс Николов.

„Стана истински футболен празник в Дамяница. Феновете на Локо бяха поканили ди джей и фотограф. Нямам думи за президента на Локомотив Дамяница Атанас Ангелов, който е клет на селището. Той ни посрещна по невероятен начин и след мача ни покани на другарска вечеря. Жалко, че огорчихме нашите привърженици, които с лични превозни средства бяха дошли да ни подкрепят. Това бе всъщност най-слабия ни мач от началото на първенството и навременен шамар, който ни нанесе отбора на Локомотив Дамяница и ни приземи”, сподели треньорът на Спортист Падеш Кирил Цацов пред кореспондент на Novsport.com.

Тежка загуба претърпяха футболистите на Орел Лебница в друг мач от 19 кръг на първенството. Двубоят се игра  на стадиона в село Крупник и бе проследен с интерес от страна на феновете на символичните домакини. Натискът на футболистите на домакините през първата част на мача се изрази само в отбелязване на един гол. Това стана в 39-та минута, когато Красимир Въгленов изведе Антон Крънчов в наказателното поле на гостите и от мястото на дузпата простреля стража на Орел за 1:0.  В 43-та минута Красимир Въгленов уцели напречната гледа зад стража на гостите.

През втората част на срещата отново по-добрият отбор на терена бе този на Долно Осеново. Течеше първата минута от полувремето, когато Антон  Крънчов насочи топката към Браян Марков, който от 12-13 метра я изпрати в мрежата за 2:0. Четири минути по-късно след атака по десния фланг Антон Крънчов  центрира към свободния Илиян Ризов, който от воле в стил Роналдо направи резултата 3:0. Четвъртият гол в срещата отбеляза отново Браян Марков, който бе изведен от Красимир Несторов и от 12-13 метра простреля стража на Орел. Петото и последно попадение бе дело на Антон Крънчов, който в стил Меси навърза петима поред от отбора на Орел, накрая и вратаря и резултата набъбна на 5:0.

„Тотално надиграхме отбора на Орел и спечелихме заслужено с 5:0”, сподели Лъчезар Чобанов-треньор на Долно Осеново.