ОФИЦИАЛНО: Славия остава в елита след 2:0 в Монтана (ВИДЕО)

Ерол Дост и Петер Макрилос бяха точни за "белите"

Славия победи Монтана с 2:0 в двубой от Група Б на втората осмица в efbet Лига. Ерол Дост (39) даде аванс за гостите, а през втората част Петер Макрилос (65) удвои и оформи крайния резултат.

По този начин "белите" си осигурига оставането в елита и през следващия сезон. Столичани вече са с 36 точки на 11-ото място в класирането на първенството, с 8 повече от Ботев (Враца). Монтана пък остава на дъното с 24 пункта.

Първата интересна ситуация на стадион "Огосто" дойде още в четвъртата минута, когато талантът на "сините" Стефан Каменов нацели горната греда със силен шут, който бе отправен от наказателното поле.

В 11-ата минута Ивайло Димитров опита удар от далечна дистанция, който обаче бе блокиран.

В 24-ата минута "белите" направиха добра комбинация. Гандри намери с дълъг пас Радослав Кирилов, който с едно докосване свали кълбото към Питър Макрилос. Той не се забави и стреля, но Благой Макенджиев показа класата си.

Славия продължи да е по-силния тим и в 39-та минута успя да заслужи наградата си. След грешка на Давид Кики в центъра на терена, Ерол Дост я открадна, напред по десния фланг, нагласи си топката на левия крак и с феноменален удар халфът препарира Макенджиев за 1:0.

В 55-ата минута топката срещна ръката на бранител на "белите" в наказателното поле след шут на Сергей Георгиев. Домакините поискаха дузпа, но главният рефер Георги Кабаков бе категоричен, че ръката на защитника е била прилепена плътно до тялото.

В 65-ата минута Славия удвои преднината си. "Белите" организираха отлична контраатака, Стоев проби отдясно и върна към Томбак. Крайният защитник центрира меко в наказателното поле, където Петер Макрилос надскочи Цонков и прати топката във вратата.

Три минути по-късно резултатът вече можеше да е класически. След нова бърза атака, Калоян Кръстев намери Петер Макрилос на границата на наказателното поле, а ударът на полузащитника беше париран от Макенджиев.

В 83-та минута всичко трябваше да бъде решено. След чудесна работа в средата на терена на върналия се Калоян Кръстев, Емил Стоев беше изведен сам срещу Макенджиев, но стражът на домакините произведе поредно блестящо спасяване.

Монтана - Славия 0:2

0:1 - Ерол Дост (39)

0:2 - Петер Макрилос (65)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Монтана: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Иван Михов, Давид Кики, Стефан Цонков, Янко Ангелов, Сергей Георгиев, Стефан Каменов, Росен Кръстев, Владимир Айтов, Николай Минков

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Надер Гандри, Емил Виячки, Филип Антовски, Петер Макрилос, Георги Вълчев, Емил Стоев, Радослав Кирилов, Ерол Дост, Ивайло Димитров