СЛЕД ШПАЛИР: Манчестър Сити удари Нюкасъл в шоу с 3 обрата и 7 гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Феран Торес с хеттрик за зрелищно 4:3 на „Сейнт Джеймс Парк“

Манчестър Сити победи като гост Нюкасъл със зрелищното 4:3 във вълнуващ мач от 36-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините посрещнаха „гражданите“ на "Сейнт Джеймс Парк" с шампионски шпалир, тъй като срещата бе първа за гостите след спечелването на титлата в Англия и на теория.

Двубоят бе изключително драматичен и предложи цели 3 обрата, а с хеттрик за новите първенци на Острова се отличи лятното попълнение Феран Торес.

Официален дебют за победителите пък направи взетият под наем от Дарби Каунти преди почти два сезона 35-годишен вратар Скот Карсън.

Той записа и първия си мач във Висшата лига от десетилетие насам, а неговите съотборници овладяха инициативата още след началния съдийски сигнал. „Свраките“ обаче бяха добре подредени в защита и почти не допуснаха опасни положения.

Нещо повече, те успяха да открият резултата още с първия си точен удар. В 25-ата минута Емил Крафт засече с глава центриране от корнер на Джонджо Шелви и изведе Нюкасъл напред – 1:0.

Десет минути по-късно капитанът на Нюкасъл бе на сантиметри от удвояването на резултата. Шелви изпълни отлично един свободен удар, но нямаше късмет, тъй като топката срещна напречната греда.

Пет минути по-късно Манчестър Сити успя да изравни с доза късмет. Жоао Кнасело стреля изненадващо по диагонала, а топката се удари в играч на Нюкасъл и спря в мрежата на безпомощния Мартин Дубравка – 1:1.

Това се случи в 39-ата минута, а в 42-ата първият обрат стана факт. Феран Торес засече с нестандартен удар центриране от статично положение и реализира красиво попадение, за да даде аванс на „гражданите“.

Той обаче не се задържа дълго, защото точно преди почивката се стигна до любопитен момент. При контраатака на домакините бе отсъдена засада, след като Нейтън Аке бе фаулирал Жоелинтон в наказателното поле.

Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР и стана ясно, че засада няма, така че Нюкасъл получи дузпа.

Тя бе изпълнена от потърпевшия Жоелинтон, който не остави никакви шансове на Карсън и изравни резултата в 6-ата минута от добавеното време на първата част.

Втората бе не по-малко интересна и драматична. След изтичането на първия игрови час Нюкасъл получи за втори път дузпа в мача.

Зад топката застана представилият се силно Джо Уилок и макар Скот Карсън да спаси изпълнението му от бялата точка, при добавката той не сгреши – 3:2.

Така взетият под наем от Арсенал 21-годишният футболист се разписа в пети пореден мач от Висшата лига и осъществи втория обрат в срещата.

Третият не закъсня. Само две минути след попадението на Уилок своето второ такова в двубоя реализира Феран Торес.

Испанският национал изравни за 3:3 в 64-ата минута, а в 66-ата оформи своя хеттрик и крайното 4:3.

След него Манчестър Сити вече има 83 точки на върха, докато Нюкасъл остана с 39 след четвърта поред загуба от „гражданите“ във всички турнири.

Нюкасъл - Манчестър Сити 3:4

1:0 Емил Крафт (25)
1:1 Жоао Кансело (39)
1:2 Феран Торес (42):