Лудогорец ще търси победа след шамара от ЦСКА

"Орлите" приемат Арда

Шампионът Лудогорец посреща Арда (Кърджали) в мач от поредния кръг на плейофите в първата шестица на родното първенство. Мачът е без особено значение и за двата отбора. Разгардчани вече си осигуриха десетата поредна титла и доиграват сезона, а кърджалийци не могат да мръднат по-напред от четвъртото място, което заемат в момента, и мислят изцяло за предстоящия финал за Купата на България срещу ЦСКА в сряда.

Въпреки че не се нуждаят от точки, домакините ще се постараят да заличат лошите впечатления от представянето си преди няколко дни, когато бяха разгромени с 1:4 на "Българска армия". Старши треньорът Валдас Дамраускас не остана никак доволен от несериозното отношение на част от футболистите. Отборът за първи път през кампанията допусна две поредни поражения в efbet Лига и едва ли ще си провали нов провал.

Очаква се Дамбраускас да направи няколко промени в състава и да даде шанс на част от младите таланти на клуба, които се представят силно с дублиращия състав във Втора лига. Атаката със сигурност ще води Пиерос Сотириу, на вратата ще е Ренан, а от основните футболисти ще играят капитанът Светослав Дяков и Доминик Янков.

Арда започна плейофната фаза със загуба от ЦСКА-София, след това победи Берое в Стара Загора, а в миналия кръг направи нулево равенство с ЦСКА 1948. Отборът на Николай Киров е бетониран на четвъртата позиция, която ще му осигури участие в бараж за Лигата на конференциите, ако не успее да спечели финала за националната купа. Напълно логично е днес "сините" да запазят силите на повечето си основни футболисти за най-важния мач в клубната история.

Киров ще гласува доверие на бразилеца Жуньиньо, който дълго време беше контузен. Той не е попадал в стартовия състав от 20 февруари насам. Спас Делев вероятно ще се появи след почивката, за да натрупа игрови минути преди финала с ЦСКА. Емил Мартинов се завръща след наказание, а Иван Коконов е аут, след като получи червен картон срещу ЦСКА 1948.

Лудогорец и Арда са се срещали общо 4 пъти до момента. Балансът е две победи за "орлите" и две равенства. През есента Арда стигна до 2:2 в Кърджали с късен изравнителен гол на Жуниньо. В Разград пък Лудогорец се наложи с 1:0 след попадение на Вандерсон в шестата минута на добавеното време.
Шестима национали на Ботев отново при "канарчетата"