Дубълът на Лудогорец влезе в тройката на Втора лига

Вторият отбор на разградчани удари Локо (ГО) и остана непобеден у дома в 12-и пореден мач

Лудогорец II вече е трети във временното класиране на Втора лига.

Дубълът на футболния шампион спечели домакинството си на Локомотив (Горна Оряховица) от 32-ия кръг с 2:0.

Първото попадение на базата „Гнездо на орли“ в Разград, където домакините са непобедени вече в 12 предни мача, реализира Бранимир Костадинов.

Той откри резултата още в 5-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Християн Христов.

"Железничарите" отговориха с неточен изстрел на Виктор Митев, а до почивката разградчани имаха още 3 добри положения, но не успяха да преодолеят вратаря на гостите.

Те започнаха по-добре второто полувреме, след което Лудогорец II изравни играта и се стигна до размяна на атаки.

В заключителната част на срещата обаче домакините взеха превес и макар в 81-ата минута Християн Христов да спаси опасен удар на Георги Вълчев, в края на редовното време бе безпомощен.

Резервата Георги Чалъков сложи точка на спора и оформи крайното 2:0 в 90-ата минута, за да донесе трите точки на „орлите“.

С тях те вече имат 50 и са само на 3 от втория Локомотив (София), който обаче е с мач по-малко.

След третата си поредна загуба на нула от разградчани пък отборът на Локомотив (Горна Оряховица) остава на предпоследно място с 24 точки.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) 2:0
1:0 Бр. Костадинов 5
2:0 Г. Чалъков 90

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ II: Владимир Русанов, Димитър Илиев, Велислав Минков, Методий Стефанов, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов, Георги Вълчев, Илкер Будинов, Тихомир Димитров, Цветослав Петров, Петър Георгиев;

Треньор: Тодор Живондов;

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА): Християн Христов, Димо Атанасов, Иван Пенев, Стефан Иванов, Тодор Таушанов, Петко Цанков, Александър Стефанов, Джунейт Яшар, Виктор Митев, Даниел Стоянов, Владислав Мирчев;

Треньор: Георги Иванов.