НА РЪБА НА ПРОПАСТТА! Германия се спаси от отпадане в 84-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервата Горецка вкара за 2:2 срещу Унгария, осминафиналът е срещу Англия

Германия ще играе на 1/8-финалите на Евро 2020, след като измъкна 2:2 срещу Унгария на "Алианц Арена" в Мюнхен. "Маджарите" изиграха нов страхотен мач и бяха много близо до сензационен успех, който щеше да ги прати във фазата на елиминациите за сметка именно на Бундестима. Гол на резервата Леон Горецка в 84-ата минута обаче спаси Германия от голям срам, а в крайна селекцията на Йоаким Льов завърши на второ място и ще играят с Англия за място в Топ 8.

Унгария шокира Гемрания 11-ата минута! Перфектно центриране намери капитана на тима Адам Салай непокрит и той с атрактивен плонж прати топката във вратата на Нойер - 0:1!

Седем след това Бундестима пропусна да изравни. Кай Хаверц влезе в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията. Няколко играчи на двата тима се разминаха с топката преди тя да достигне до Серж Гнабри, който се забави и ударът му среща тялото на защитник.

В 21-ата минута Германия създаде най-чистото си положение в мача до момента. След центлиране от корнер Матс Хумелс стреля с глава, но топката срещна напречната греда. Секунди по-късно Матиас Гинтер се озова на добра позиция. Той стреля с левия крак, но Гулачи успя да спаси.

Десетина минути преди края на първата част дъждът в Мюнхен премина в буря. Ондраш Шафер пък опита удар от далечно разстояние, но топката прелетя над напречната греда. В 40-ата Роланд Салай стреля, но точно в ръцете на Найер. Германия отговори с добро центриране в наказателното поле, но Лирой Сане не успя да се възпозлва и защитата на Унгария изчисти.

В заключителните секунди на първото полувреме германците бяха близо до попадение. Матс Хумелс изведе Сане зад гърба на отбраната. Футболистът на Байерн Мюнхен върна топката към Хаверц, който стреля, но в тялото на бранител. Топката отново попадна в играча на Челси, който опита нов удар, но покрай вратата.

Шест минути след почивката Хаверц получи от Сане, обърна се и стреля от границата на наказателното поле. Гулачи обаче спаси. Унгария бе много близо до попадение в 59-ата минута. След центриране на Клайнхайстер Мануел Нойер излезе и боксира точно преди играч на съперника да играе с глава.

Германия отговори с добро положение на Кай Хаверц, който бе изведен зад гърба на отбраната, но си поведе дълго топката и тя бе избира в корнер.  В 62-ата минута Роланд Салай стреля опасно от фаул, но топката има от външната страна на лявата греда на Мануел Нойер.

В 67-ата грешка на Гулачи позволи на Германия да изравни. При центриране в наказателното вратарят излезе неразчетено, Хумелс го изпревари и отклони топката с глава, а Кай Хаверц я довкара на празна врата.

Радостта на домакините трая по-малко от минута. Груба грешка в защитата на тима позволи на Шефер да излезе сам срещу Нойер и да го преодолее - 1:2!

Веднага след това в игра влязоха Томас Мюлер и Тимо Вернер. В 81-ата минута Тони Кроос стреля, но топката мина на сантиметри от лявата греда. Натискът на Германия все пак даде резултат. В 84-ата минута Леон Горецка вкара за 2:2 и се превърна в спасителя за Германия.

ГЕРМАНИЯ - УНГАРИЯ 2:2
0:1 Адам Салай (11)
1:1 Кай Хаверц (67)
1:2 Ондраш Шафер (68)
2:2 Горецка (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ГЕРМАНИЯ: Нойер, Гинтер, Хумелс, Рюдигер; Кимих, Гюндоган, Кроос, Госенс, Сане, Гнабри, Хаверц.

УНГАРИЯ: Гулачи, Фиоло, Орбан, Ботка, О. Салай; Него, Клайнхайслер, Нод, Шефер, Наги, А. Салай, Шалай

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)