В КЪРДЖАЛИ: Арда помечта в евродебюта си, но загуби от Апоел БШ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два гола след почивката развалиха футболния празник на града

Арда загуби историческия си първи мач в Европа, след като отстъпи с 0:2 пред израелския Апоел (Беер Шева).

Мачът на „Арена Арда“ бе от втория кръг на новия турнир Лига на конференциите, а попаденията в него реализираха Мариано Барейро с глава и резервата Дор Мича от воле през второто полувреме.

През първото пък попадение на гостите бе отменено заради тънка засада, докато Крум Стоянов от домакините се контузи и трябваше да бъде принудително заменен.

В крайна сметка обаче опитът си каза думата и Апоел взе своето, така че чака по-спокойно реванша след седмица, макар че започна двубоя с цели 6 нови попълнения сред титулярите.

Главният съдия Висар Кастрати от Косово пък се прояви с няколко грешни решения и определено няма да бъде запомнен с добро в Кърджали.

Двубоят се игра пред 5000 зрители и бе истински футболен празник за града като започна с преса на домакините, чиито наставник Николай Киров заложи на схема с трима централни защитници и трио в предни позиции в лицето на Иван Коконов, Спас Делев и Тонислав Йорданов.

Първата добра възможност за „сините“ дойде в 14-ата минута, когато Деян Лозев напредна по десния фланг и центрира към наказателното поле, където обаче Делев бе изпреварен и не успя да стигне до топката.

В 21-ата минута обаче гостите реализираха попадение, след неразчетено излизане на вратаря Иван Караджов, но за щастие на Арда то бе отменено заради засада.

В 23-ата минута стражът се реабилитира, след като спаси опасен удар с глава на Мариано Барейро, а в 30-ата се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на гостите.

Спас Делев проби отляво и смени фронта на атаката към Лозев, който центрира, но ударът на Коконов бе блокиран.

Малко по-късно се стигна до принудителна смяна в състава на Арда, тъй като Крум Стоянов се контузи и отстъпи мястото си на Александър Георгиев.

Последва коварен удар от дистанция на гостите и шанс за Делев да открадне една топка пред наказателното поле на Апоел.

Българският национал несполучи, a в добавеното време негово центриране от корнер бе избито от вратаря на Апоел и така в крайна сметка почивката дойде при нулево реми.

Резултатът обаче бе открит малко след почивката. След съмнения за нарушение срещу Спас Делев гостите стигнаха до корнер, а след неговото изпълнение Мариано Барейро засече с глава, за да даде аванс на Апоел в 51-ата минута.

Домакините отговориха с агресивна игра и преса по всички точки на терена, което можеше да им изиграе лоша шега, защото Юджийн Ансах бе изведен зад гърба на защитата, ала не успя да овладее топката.

В 61-ата минута Делев проби през центъра и бе спрян с цената на жълт картон пред дъгата на наказателното поле, но изпълнението му на отсъдения свободен удар срещна стената от футболисти.

Същото се случи и 3 минути по-късно, когато отново Делев бе фаулиран на изгодна за обстрел позиция, ала не успя да се възползва.

Последваха 3 рокади на Николай Киров, който се опита да промени нещата със смяна на тактическата постройка.

Това обаче не донесе успех, а напротив, защото не след дълго гостите нанесоха своя втори и решителен удар.

По ирония на съдбата това стори точно една от резервите им - Дор Мича, който в 78-ата минута засече от воле едно центриране отляво и не остави шансове на Караджов.

Това изнерви футболистите на Арда, а след провокация на капитана Мигел Витор малко преди края се стигна до сблъсъци между играчи на терена, които доведоха до 4 жълти картона.

Нови попадения не паднаха и така Апоел си тръгна с комфортен аванс от 2:0 преди реванша, който е след седмица в Израел.

АРДА - АПОЕЛ (БЕЕР ШЕВА) 0:2

0:1 Мариано Барейро (51)
0:2 Дор Мича (78)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда (Кърджали): 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 74. Пламен Крумов, 4. Милен Стоев, 24. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 80. Лъчезар Котев, 25. Крум Стоянов, 17. Иван Коконов, 98. Тонислав Йорданов, 9. Спас Делев;

Резерви: 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 29. Георги Атанасов, 33. Иван Тилев, 37. Жуниньо, 77. Илия Юруков;

Треньор: Николай Киров;

Апоел (Беер Шева): 1. Ариел Харуш, 5. Абу Абаид, 4. Мигел Витор, 18. Ейтан Тиби, 3. Давид Келтйенс, 35. Мариано Барейро, 26. Роей Гордана, 7. Рамзи Сафури, 13. Юджийн Ансах, 9. Етей Шечтер, 14. Елтон Аколатсе;

Резерви: Нив Елиаси, Омри Глазер, Давид Дор Мича, Сагив Йехезкел, Авив Соломон, Томер Йосефи, Илай Мадмон, Давиде Петручи, Ор Дадия, Ротем Хатуриел, Итамар Швиро;