ТРУДНО, НО СЛАДКО: Лудогорец е в третия кръг на Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът от Разград надви Мура с 3:1, играе с Олимпиакос, осигури си мачове в Европа до Нова година

Лудогорец спечели с 3:1 домакинството си на словенския Мура и след 0:0  преди седмица се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Там "орлите" ще срещнат гръцкия гранд Олимпиакос, който елиминира Нефтчи след две победи с по 1:0.

Успехът гарантира на Лудогорец мачове в Европа поне до Нова година и доста солиден приход. Шампионите ще заработят минимум 2,94 милиона евро, тъй като дори да не прескочи третия квалификационен кръг, отборът е сигурен участник в групите на новия турнир - Лигата на конференциите, като преди това ще играе и плейофен мач за влизане в Лига Европа.

Не беше изтекла и една минута от намалото, когато Сотуриу получи пас зад защитата. Ударът му беше отразен от вратаря на Мура, а освен това имаше засада. Три по-късно прошка нямаше. След подаване отдясно Каули пропусна хитро топката за връхлитащия Стоириу, който не остави шансове на вратаря на съперника - 1:0.

В шестата удар на Текпетей беше уловен от Обрадович. Последва нова опасна атака на Лудогорец, при която Десподов намери Каули на границата на наказателното поле. бразилецът обаче се засуети и топката му беше отнета.

Алекс Сантана пробва да изненада стража на словенците в 11-ата минута, но далечният му удар мина встрани от вратата. В 25-ата дойде и първият тест за Кристиян Кахлина. Хърватинът се справи майсторски със силен шут на Коутер. Последва центриране отляво, при което вратарят не успя да се намеси и топката кацна” върху напречната греда. Малко по-късно Клепач също стреля към вратата на Лудогорец, но неточно.

Нова възможност пред домакините се откри в 33-ата минута, когато Алекс Сантана получи топката на метър-два пред наказателното пред и стреля, но Орбадович спаси. В 35-ата Текпетей се опита да си изпроси дузпа, но съдията не се върза и дори му показа жълт картон за симулация.

Три след това разградчани отнеха топката, тя се озова в Десподов, който технично прехвърли към Сотириу. Нападателят обаче не овладя най-добрия начин и отбраната на гостите ликвидира опасността. В 44-ата шут на Каули беше отразен от Обрадович. До края на първата част Сотириу засече с глава центриране на Десподов от корнер, но не уцели вратата.

Гостите започнаха по-активно втората част и в 59-ата минута имаха отличен шанс да изравнят. Клепач се озова очи в очи с Кахлина и опита удар по диагонала, но хърватският вратар се справи. Пет по-късно Мура все пак стигна до попадение. Хорват засече подаване на Коус отдясно и от няколко метра прати топката в мрежата - 1:1.

Треньорът на Лудогорец Валдас Дамбраускас реагира мигновено и пусна в игра Стефан Баджи на мястото на Алекс Сантана.

В 80-ата минута Каули се преодоля вратаря та гостите Обрадович и върна към Ману, който обаче стреля слабо и по земя, а топката бе избита от голлинията. В 82-ата нападателят на "орлите" се реваншира. Неразбирателство в защитата на Мура позволи на Каули да чукне топката към Ману и този път той нямаше как да сбърка - 2:1.

До края на срещата Мура създаде няколко опасни положения, но при контраатака на Лудогорец в 90-ата минута родният шампион си довърши съперника, след като Каули бе изведен срещу Обрадович и копна топката много технично над него за 3:1.

ЛУДОГОРЕЦ - МУРА 3:1
1:0 Сотириу (4)
1:1 Хорват (54)