ЛЕГЕНДАТА СЕ ЗАВЪРНА!!! Локо (Сф) с първа победа в Efbet лига! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лоалоа наказа евробоеца Локо (Пд) и хвърли в еуфория "червено-черна" България

Локомотив (София) успя да стигне до първата си победа след завръщането в елита на България и то срещу не кой да е, а участникът в Лигата на конференциите Локомотив (Пловдив). "Железничарското" дерби на стадиона на Царско село на Околовръстното донес много интересни моменти и радост за столичани.

В първите минути Локо Сф се опита да приложи домакински натиск. В петата минута усилията им се овенчаха с успех. Карим Бухмеди бе изведен с дълъг пас и пусна към Раел Лолала, който матира Рейдър за 1:0. Попадението бе прегледано с ВАР за евентуална засада на Бухмеди, но такава нямаше.

В 11-ата минута Емил Янчев опита да изведе Бирсент Карагарен, но Александър Любенов излезе и изчисти с глава. В следващите минути "смърфовете" се настаниха в половината на домакините, но без да успеят да застрашат вратата на Любенов. В 15-ата минута Красимир Милошев опита удар от дистанция, но след рикошет топката излезе в корнер, след който не последва нищо опасно за Рейдър.

В 24-ата минута Александър Александров получи топката отдясно и навлезе към наказателното поле, след което шутира точно, но право в ръцете на стража на гостите от Пловдив.

В 48-ата минута Александър Любенов трябваше да избива топката след мощен изстрел на Конър Руан от дистанция.

В 70-ата минута Умарбаев центрира към далечната греда, но Крачун закъсня и не успя да играе с топката. Десет минути след това след изпълнение на корнер топката стигна до Димитър Илиев, който пробва да вкара със задна ножица, но Красимир Милошев изчисти преди голлинията.

Четири минути преди края Салинас центрира от свободен удар, но защитата на домакините изчисти в корнер. Три минути преди края Лукас Салинас отправи удар по земя, който обаче Любенов лесно улови.

Така Локо (София) вече е с три точки на седмото място в класирането, докато "смърфовете" все още нямат спечелен пункт след като в първи кръг загубиха и от Лудогорец.

Локо Сф - Локо Пд 1:0