ОГРОМНА ДРАМА: Берое помрачи празника, надви Пирин с два гола след 85-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

VAR помогна на "орлетата", но вратарски гафове и червен картон ги провалиха

Берое постигна изключително драматична победа при визитата си на Пирин в Благоевград от втория кръг на футболната ни efbet Лига.

Старозагорци вкараха 2 пъти в последните 5 минути, за да спечелят с 3:2 един истински трилър на стадион „Христо Ботев“, предложил на феновете незабравими емоции.

Двубоят бе изпълнен с много напрежение, контузии, сблъсъци между футболисти на терена, 2 ключови намеси на VAR, 7 жълти картона и един червен – показан на резервата Спас Георгиев, а след него се стигна и до кулминацията.

Две от резервите на Берое се разписаха, за да донесат втори последователен успех в елита, макар че преди това шампионите на Втора лига на свой ред направиха обрат в рамките на едва 10 минути.

Още в 7-ата минута Алиун Фал даде аванс на заралии, в 14-ата Красимир Станоев изравни от дузпа, в 24-ата Станислав Костов направи 2:1, но малко преди края всичко за Пирин се обърка, а резервите Омар Сако и Джуниет Али донесоха победата на Берое.

Наставникът на домакините Уорън Фийни изненадващо избра Станислав Костов да води атаката на тима, въпреки че 29-годишният нападател изостана в лятната подготовка.

Той обаче получи доверието на треньора за сметка на започналия като титуляр в първия мач Преслав Йорданов и на грузинеца Гурам Гощелиани.

Още в 4-ата минута Мохамед Брахими проби добре отдясно и опита да намери именно Костов, но капитанът на гостите Александър Цветков пресече паса, а после и вратарят Нордин Бакер се намеси.

След това старозагорци откриха резултата още с първата си добра атака. След пробив отдясно и центриране към Алиун Фал последният засече технично с воле и прати топката между краката на Петър Петров.

Така нападателят, който започна вместо наказания Мартин Камбуров, даде аванс на Берое още в 7-ата минута.

Не след дълго обаче Пирин получи дузпа след намеса на VAR, заради игра с ръка на Реян Даскалов в пеналта. Красимир Станоев застана зад топката и хладнокръвно я прати в мрежата, за да зарадва благоевградската публика.

Тя можеше да ликува отново само 10 минути по-късно, когато пълният обрат стана факт. В 24-ата, макар и с доза късмет, Костов направи двойно със Станислав Манолев, след което завърши майсторски, за да оправдае доверието на треньора и да направи резултата 2:1.

Последваха две бързи смени в съставите, тъй като накуцвайки напуснаха Даскалов от гостите и капитанът на домакините Николай Бодуров.

Впоследствие играта бе спряна, за да могат футболистите на двата отбора да се освежат заради горещините в Благоевград.

В 39-ата минута пък Костов нямаше шанс и пропусна да се възползва от поредната неточност на Александър Цветков в мача.

Малко преди почивката пък се стигна до сблъсъци между футболисти на двата отбора след нарушение на Манолев срещу Кийлън Лебон.

Всичко обаче се размина с 3 жълти картона и така двата отбора се оттеглиха на почивка в пълни състави.

Второто полувреме започна с добра атака на Пирин, която за малко резервата Спас Георгиев да превърне в гол, но топката профуча покрай вратата.

Впоследствие срещата се превърна в истинска футболна битка, в която с пиротехника участваха и феновете на Пирин.

Скоро след това обаче те затаиха дъх, защото първо вратарят Петров имаше нужда от лекарска помощ, а после и да се намесва решително след отличен пробив и плътен изстрел на Лебон.

След това пък Цветков пробва воле и не бе далеч от целта, ала все пак не успя да я порази.

В 76-ата минута именно Цветков изведе Илиян Стефанов сам срещу стража на Пирин, ала младокът не можа да го преодолее.

Седем минути преди края остана с човек по-малко след втори жълт картон за Георгиев, а Омар Сако засече с глава центрирането от отсъденото нарушение и изравни резултата в 85-ата минута.

Това обаче не бе всичко, защото в последната 90-а на редовното време Али получи в наказателното поле и с прецизен удар прати топката в мрежата, за да донесе втората последователна победа на Берое в първенството след успеха над другия новак – Локо (Сф).

Така тимът събра актив от 6 точки, докато Пирин все още няма нито една.

Пирин (Благоевград) – Берое 2:3

0:1 Алиун Фал (7)
1:1 Красимир Станоев (14, дузпа)
2:1 Станислав Костов (24)
2:2 Омар Сако (85)
2:3 Джуниет Али (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПИРИН: 99. Петър Петров, 73. Венцислав Бенгюзов, 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими, 5. Николай Бодуров (к), 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев;

РЕЗЕРВИ: 1. Димитър Шейтанов, 71. Антон Карачанаков, 25. Гурам Гощелиани, 44. Конър Хендерсън, 8. Орлин Старокин, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев;

Треньор: Уорън Фийни;

БЕРОЕ: 1. Нордин Бакер, 6. Александър Цветков (к), 8. Илиян Стефанов, 11. Алиун Фал, 16. Симеон Мечев, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 26. Камен Хаджиев, 30. Серкан Юсеин;

РЕЗЕРВИ: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 4. Христо Митев, 5. Омар Сако, 7. Кукула, 15. Георги Динков, 77. Божидар Пенчев;