Левски се размина с Шампионската лига

Украинци разбиха подмладения отбор на „сините“ с 40 точки разлика

Баскетболният Левски издържа само една четвърт срещу украинския Прометей на старта на участието си в квалификациите на Шампионската лига.

Шампионите отпаднаха в четвъртфиналите, на които са домакини в зала „Арена Армеец“. Украинците се наложиха с 96:56 и в четвъртък ще играят полуфинал.

"Сините" стартираха много добре мача и поведоха с двуцифрена разлика в първата четвърт, стигаща до 14 точки в един момент. До почивката обаче гостите се съвзеха и след серия от 33:0 поведоха с 18 точки.

След почивката статуквото от втората четвърт се запази и Прометей логично спечели с голяма преднина.

Венцислав Петков записа 19 точки за Левски, като вкара 11 през първото полувреме.  Чавдар Костов добави 11, и Цветомир Чернокожев - 10. Сините бяха само с български играчи, а участие не взе и Христо Захариев.

Шон Еванс и Д`Анджело Харисън приключиха съответно с 18 и 16 точки за Прометей.