ШОУ НА "АНФИЙЛД": Ливърпул надви Милан след куп голове, обрати и изпусната дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Джордън Хендерсън донесе успеха за англичаните след светкавичен обрат за "росонерите" преди почивката

Ливърпул победи с 3:2 Милан като домакин в дебито на вечерта от група В на Шампионската лига. "Мърсисайдци" показаха много по-добрата игра през мача, като шок преди почивката ги остави с гол пасив за второто полувреме.

Салах и Хендерсън обаче направиха нов обрат в мача и донесоха трите точки.

Ливърпул поведе с 1:0 в 9-ата минута, след като Фикайо Томори си отбеляза автогол. Мохамед Салах пусна много добър пас към Трент Александър-Арнолд, който нахлу в наказателното поле на Милан и опита пас, но Фикайо Томори в опита да спре играча на домакините си отбеляза автогол, отклонявайки топката във вратата на Майк Менян.

Две минути по-късно пред Мохамед Салах се откри възможност в наказателното поле на Милан, но Фикайо Томори се намеси решаващо в последния момент и блокира удара на египетския нападател, избивайки топката в корнер.

Съдията Шимон Марчиняк свири дузпа за Ливърпул в 12-ата минута, след като след удар на Андрю Робъртсън топката срещна ръката на Ишмаел Бенасер. Футболистът на Милан получи жълт картон.

Мохамед Салах застана зад топката и изпълни дузпата, опитвайки се да изненада Менян с удар в средата на вратата, но стражът на "росонерите" успя да спаси. След това последва добавка на Диого Жота с глава, но Менян отново спаси, избивайки в корнер.

Милан успя да изравни резултата в 42-ата минута. "Росонерите" развиха много бърза атака, Рафаел Леао пусна много добър пас към Анте Ребич, който прати топката във вратата на Алисон Бекер.

Милан много бързо успя да направи пълен обрат в мача, след като вкара втори гол в 44-ата минута. Рафаел Леао направи много добър пробив, след което подаде към Анте Ребич, който отклони за Тео Ернандес, а той стреля, но Андрю Робъртсън успя да блокира топката малко пред голлинията. Браим Диас беше най-близо и не пропусна да прати топката за втори път във вратата на Алисон.

Милан вкара трети гол в 46-ата минута чрез Симон Кяер, но попадението правилно не бе зачетено заради засада в хода на атаката. При паса към Тео Ернандес, той бе в положение на засада.

В 49-та обаче Ориги прехвърли защитата технично и изведе Салах сам срщеу Манян и крилото отбеляза. Ливърпул отново излезе напред в резултата - 3:2 в 69-ата минута. Александър-Арнолд центрира от корнер в наказателното поле на Милан, където топката бе изчистена, но попадна на крака на Джордан Хендерсън, който с много премерен удар от границата на наказателното поле на "росонерите" прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Майк Менян.

Ливърпул - Милан 3:2
1:0 Томори - автогол 9