СЛЕД ДРАМА В КРАЯ: Цървена звезда оглави групата на Лудогорец (ВИДЕО)

Тимът на Деян Станкович пречупи коравия Брага с 2:1

Цървена звезда стартира с победа участието си в групите на Лига Европа.

Сърбите спечелиха с 2:1 домакинството си на Спортинг Брага и оглавиха група F, в която още са Лудогорец и Мидтиланд, които направиха 1:1 в Дания.

Звезда стигна до успеха в края. Тимът на Деян Станкович поведе в 74-ата минута след гол на Милан Родич. Секунди по-късно бразилецът Галено изравни. Александър Катай отбеляза победния гол от дузпа в 85-ата минута.

Домакините можеха да поведат 30 секунди след началото на мача, но Гобелич стреля неточно. Португалците създадоха първата си опасност в третата минута. Двубоят започна с открит футбол, а Спортинг Брага бе по-агресивният обор.

В 22-ата минута гостите пропуснаха отличен шанс да победат, след като Орта открадна топката от Драгович и излезе сам срещу вратаря на Звезда Борян, но стреля над вратата. Малко преди почивката двата отбора си размениха по едно положение, а при това на Брага Галено удари гредата.

През второто полувреме Спортинг продължи да има леко предимство, но след час игра домакините пропуснаха добра възможнос. Отговорът на гостите бяха две добри ситуации пред вратата на сърбите, но до гол не се стигна. Иванич не успя да реализира от великолепна ситуация в 74-ата минута, но секунди по-късно Звезда поведе.

След добро центриране на Канга Родич се извиси и с глава прати топката в мрежата.

Брага успя веднага да изравни. След като бе подновена играта след попадението на домакините грешка на Саного изведе Галено, който имаше голямо пространство и се възползва, за да направи резултата 1:1. Пет минути преди края Катай отбеляза победния гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мирко Иванич.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)