В ДУПНИЦА: Левски загря за ЦСКА с първа победа след завръщането на Мъри Стоилов (ВИДЕО)

Георги Костадинов прати „сините“ на осминафинал за Купата с два гола срещу Марек

Левски записа първа победа в официален мач след завръщането на Станимир Стоилов и загря по най-добрия начин за неделното дерби с ЦСКА.

„Сините“ спечелиха с 2:0 визитата си на Марек в Дупница и се класираха за осминафиналите на турнира за Купата на България пред погледа на мажоритарния си собственик Наско Сираков.

В герой за тях на стадион „Бончук“ се превърна лятното попълнение Димитър Костадинов, който реализира и двете попадения, макар че преди това нямаше гол за Левски.

Наставникът на гостите заложи на част от титулярите и направи 6 промени за срещата, а извън групата за нея останаха Николай Михайлов, Иван Горанов и Георги Миланов.

„Сините“ започнаха по-агресивно и стигнаха до добро положение още във втората минута. Тогава Димитър Костадинов намери в пеналта Здравко Димитров, чийто изстрел от движение обаче профуча покрай вратата.

В 9-ата минута пък Андриан Краев подаде към Патрик-Габриел Галчев и той центрира добре, но нямаше кой да засече. Малко по-късно Левски поведе.

Това се случи в 12-ата минута, когато капитанът в този мач Радослав Цонев намери с много прецизно подаване Димитър Костадинов и новото попълнение реализира дебютния си гол в официален мач, за да даде аванс на гостите.

Не след дълго Здравко Димитров подаде хитро към Мартин Петков, който стреля опасно, ала защитникът Антонио Арсов изби пред голлинията.

В 20-ата минута пък Ради Цонев разтресе напречната греда зад Пламен Младенов от свободен удар, а в 23-ата вратарят на Марек отрази силен шут на Здравко Димитров.

Стражът обаче бе безпомощен в 32-ата минута, когато точно Здравко Димитров подаде към Димитър Костадинов, а той напредна и от границата на наказателното поле вкара красив втори гол, за да удвои преднината на „сините“.

Тя трябваше да стане класическа в 40-ата минута, когато Андриан Краев изведе с прехвърлящо подаване Билал Бари сам срещу вратаря.

Мароканецът напредна и финтира излезлия да го пресрещне вратар, ала след това изненадващо не успя да намери опразнената мрежа и стреля покрай целта.

Така Левски се оттегли на почивка с аванс от две попадения.

Веднага след паузата младият вратар на гостите Пламен Андреев трябваше да се намесва решително след изстрел с глава отблизо на Антонио Арсов, а малко по-късно дупничани имаха претенции за дузпа, които останаха неуважени.

В 51-ата минута отново вратарят на Левски спаси, този път след шут от дистанция на Александър Близнаков. След изтичането на първия игрови час пък Здравко Димитров опита да порази целта с мощен шут от свободен удар, ала прати топката над вратата.

В 76-ата минута Костадинов можеше да оформи своя хеттрик, след като получи топката в наказателното поле и достатъчно време да стреля, но го направи право в тялото на вратаря и той изби.

До края попадения не паднаха, макар едно такова на гостите да бе отменено заради засада, за да може Левски да продължи традицията и да не отпада от Марек в турнира за Купата на България.

Двата отбора имат 15 срещи помежду си, а „сините“ вече могат да се похвалят с 12 победи и 3 равенства.

Така те продължават напред в надпреварата и ще играят във фазата на осминафиналите, за която преди това се класираха още отборите на Локомотив (Пловдив), Берое, Арда (Кърджали), Монтана, Етър и Левски (Крумовград).

МАРЕК – ЛЕВСКИ 0:2

0:1 Димитър Костадинов (12)
0:2 Димитър Костадинов (32)