КАТО ВАЛЯК ОСТАНАЛ БЕЗ СПИРАЧКА: Локо (Сф) мина и през Славия - 1:0 (СНИМКИ+ВИДЕО)

Октавио пак герой за "червено-черните", "белите" играха 50 минути с 10 души

Локомотив София успя да постигне победа с 1:0 над един от най-добрите отбори от началото на сезона в efbet Лига - Славия. "Железничарите" взеха столичното дерби след отлична игра в защита и с човек повече, след като "белите" останаха с десет души на терена още преди почивката.

Двата тима започнаха доста предпазливо в срещата, като в началните минути добрите положения липсваха. Локомотив все пак бяха малко по-настоятелни и стигнаха до два корнера, които обаче не доведоха до нищо интересно пред Светослав Вуцов.В 16-ата минута Ертан Томбак центрира в наказателното поле на гостите, но бранител на Локомотив се намеси и изби.

Секунди по-късно се наложи срещата да бъде спряна от главния съдия Драгомир Драганов. Причината е, че феновете на Локомотив София търгнаха да се саморазправят с привържениците на гостите. Двете агитки започнаха да се замерят с различни предмети, като стюардите на стадиона не успяха да ги озаптят. Това наложи влизането на полиция на трибуните, за да могат страстите да бъдат потушени. В крайна сметка след няколко минути играта бе подновена.

Славия остана с 10 души на терена в 38-ата минута. Георги Вълчев се сблъска с Божидар Кацаров, като ситуацията бе разгледана с ВАР, тъй като имаше съмнения за удар без топка на футболиста на "белите". Драгомир Драганов изгледа повторение на сблъсъка между двамата, след което изгони Вълчев. Малко по-късно гостите можеха да вкарат. Питър Макрилос изведе отлично Ертан Томбак, който от близко разстояние стреля, но Александър Любенов спаси.

В 43-ата минута се наложи Светослав Вуцов да се намесва след опасен удар на Октавио. Стражът на Славия обаче бе на мястото си и изби. Локомотив можеше да поведе още в началото на втората част. Октавио бе изведен по отличен начин срещу Светослав Вуцов. Бразилецът стреля в десния ъгъл на вратата, но стражът на гостите спаси.

Секунди по-късно Матеус Роча отправи опасен удар с глава от близко разстояние, но топката мина покрай десния страничен стълб на Вуцов. В 57-ата минута Локомотив поведе. След груба грешка при изнасянето на топката от страна на защитата на Славия, тя достигна до Октавио, който с удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Светослав Вуцов.

Локомотив можеше да поведе още в началото на втората част. Октавио бе изведен по отличен начин срещу Светослав Вуцов. Бразилецът стреля в десния ъгъл на вратата, но стражът на гостите спаси.Секунди по-късно Матеус Роча отправи опасен удар с глава от близко разстояние, но топката мина покрай десния страничен стълб на Вуцов.

В 57-ата минута Локомотив поведе. След груба грешка при изнасянето на топката от страна на защитата на Славия, тя достигна до Октавио, който с удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Светослав Вуцов. Славия бе много близо до изравнителен гол в 74-ата минута. Нгуела стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

Така Локомотив София излезе на седмата позиция с 12 точки, докато Славия остана на една точка от върха със 17.

Локо София - Славия 1:0
1:0 Октавио Мерло 57

Стартови състави:

Локомотив Сф: Любенов, Рапосо, Крачунов, Матеус Роча, Орачев, Семерджиев, Кацаров, Мерло, Пинсон, Димитров, Лолала

Славия: Вуцов, Томбак, Виячки, Христов, Стоянов, Вълчев, Дост, Макрилос, Тасев, Кирилов, Сораков