ДРАМА НА "ТИЧА": Черно море изпусна Славия, Вуцов спаси дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пореден пропуск от бялата точка на "моряците", гостите стигнаха щастливо до точката

Отборите на Черно море и Славия завършиха при равенство 1:1 срещата помежду си от 11-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

Двубоят се игра на стадион „Тича“ във Варна и предложи множество емоции на феновете, като освен двете попадения в него имаше една греда на гостите и спасена от вратаря им дузпа преди почивката.

Срещата започна с териториално предимство на „белите“, които играха с черни екипи във Варна.

Те обаче нямаха късмет, защото в 138-ата секунда Венцислав Керчев нанесе мощен удар от дистанция, но топката срещна напречната греда.

В 10-ата минута Леандро Андраде навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран от Емил Виячки и Черно море получи дузпа.

Зад топката застана Родриго, но не изпълни добре наказателния удар и Светослав Вуцов успя да спаси, за да запази нулевото равенство.

В 23-ата минута пък и Иван Дюлгеров трябваше да се намесва, за да улови топката на самата голлиния, а малко по-късно той и съотборниците му ликуваха.

В 27-ата минута Андраде изведе Евгений Сердюк и украинецът с плътен удар матира вратаря на Славия, за да открие резултата – 1:0.

До почивката Вуцов се намеси решително още веднъж, за да приключи първата част при резултат 1:0 в полза на Черно море.

Скоро след почивката домакините направиха една много добра атака и Велислав Василев показа завидна техника в наказателното поле, преодолявайки елегантно съперник, след което стреля от въздуха, но Вуцов отново показа рефлекс и спаси.

Не след дълго обаче Славия успя да изравни. Това се случи в 53-ата минута, когато Ради Кирилов отправи изстрел, който рикошира в тялото на Крис Добрев. Впоследствие топката попадна у Тони Тасев, а той с мощен изстрел не остави шансове на вратаря – 1:1.

Последваха редица промени в двата състава и силни минути за Черно море, но в тях „моряците“ трудно достигаха до чисти голови положения.

Две такива в заключителните минути на двубоя пък бяха спасени от стража на гостите и така в крайна сметка точките бяха поделени.

Славия събра 19, като продължава да има с 2 повече от отбора на Черно море, който заема петото място във временното класиране.

Черно море - Славия 1:1

1:0 Сердюк (27)
1:1 Тасев (53)

Стартови състави:

Черно море:
Дюлгеров, Атанасов, Дробаров, Панов, Попов, Панайотов, Велев, Андраде, Василев, Родриго, Сердюк;

Славия:
Вуцов, Томбак, Виячки, Христов, Керчев, Дост, Нгуена, Макрилос, Тасев, Кирилов, Добрев.

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона