РАЗКРИТИЕ: Мъри вдигна мерника на ключово за Левски трио

Треньорът на Левски гласи промени за Пирин

Треньорът на Левски Станимир Стоилов вдигна мерника на редица от основните си играчи.

В събота сините с кански мъки обърнаха Локомотив София за 2:1 на националния стадион.

Те се оказаха догонващи в резултата още във втората минута, но стигнаха до успеха с попадения на Здравко Димитров и Билал Бари.

Те обаче потрепериха доста за трите точки, Николай Михайлов спаси дузпа. Това бе и първата шампионатна победа при Станимир Стоилов.

Треньорът на сините даде да се разбере от кого не е доволен със смените си. Първият изваден от игра бе националът Радослав Цонев.

Халфът трябваше да напусне още в 54-ата минута. На негово място треньорът вкара младокът Марин Петков и се наложи да направи вътрешни размествания.

Вторият сменен бе братът на Радослав - неговият близнак Борислав. Вместо него заигра привлеченият от втородивизионния столичен Септември Димитър Костадинов.

Наред с това Стоилов имаше дежурните си забележки към кипърския младежки национал Христос Шелис.

Мъри е недоволен и от Гьоко Зайков. Титулярните места на тримата изстиват. Още повече, че триото не за първи път играе колебливо.

Така бе и в предишните два шампионатни мача на отбора - пораженията с 1:2 от ЦСКА в дербито, последвано от 2:4 от Лудогорец на "Георги Аспарухов".

Интересното е, че Борислав е голмайстор на Левски през сезона. Той има на сметката си 5 попадения в елита.

Ако продължава обаче по този начин, то вместо него може да стартира Марин Петков.

Боби е използван на позицията зад централния нападател, а на нея може да играе и младокът.

Опция за смяна на Радослав е Димитър Костадинов, а на Шелис - Хосе Кордоба.

Самият Стоилов намекна, че за следващите двубои на тима ще прибегне до промени.

До момента Мъри опитваше да налага една единайсеторка, но явно сегашният състав не се доближава до исканото от него.

Специалистът е недоволен от факта, че в 4 от 5-те двубоя под негово ръководство отборът е допуснал гол.

В следващия кръг Левски приема Пирин - на 23 октомври, като мачът ще се играе пред празни трибуни.