НА "ВАСИЛ ЛЕВСКИ": Дузпа, червен картон и 1:0 за ЦСКА 1948 срещу Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ивайло Чочев бе точен от бялата точка, старозагорци останаха без победа срещу "червените"

ЦСКА 1948 спечели с 1:0 домакинството си на Берое от 11-ия кръг на efbet Лига. Ивайло Чочев вкара попадението. Той бе точен от дузпа в 72-ата минута, а гостите доиграха мача с човек по-малко. Така старозагорци продължават да нямат победа срещу този съперник. В досега изиграните вече четири мача между двата тима в елита ЦСКА 1948 има два успеха, а другите два мача завършиха без победител.

Първата опасност бе пред вратата на домакините. Още в третата минута Кийлън Лебон бе изведен сам срещу Даниел Наумов, но стражът излезе и блокира удара му. В 12-ата Лебон премина през двама футболисти на ЦСКА 1948 и отправи удар, но отново не успя да преодолее вратаря на "червените".

Берое продължи да бъде по-активният тим на терена и в 28-ата минута Серкан Юсеин центрира в наказателното поле, където Алиун Фал стреля с глава, но опитът му да прехвърли излезлия малко напред Даниел Наумов не се получи. Половин час след началото Абубакар Тунгара стреля силно по диагонала, но Даниел Наумов плонжира и спаси.

ЦСКА 1948 действаше на контраатака. Крум Стоянов веднъж се оказа на добра позиция, но Гендадий Ганев излезе, за да го блокира. Играчът на "червените" имаше претенции за дузпа, но съдията прецени, че няма контакт. Най-сериозната опасност за домакините пък бе удар с глава на Галин Иванов след пас на Крум Стоянов.

В края на полувремето Сркан Юсеин стреля, но топката премина над напречната греда на Даниел Наумов. Последва възможност за ЦСКА 1948. Ивайло Чочев надскочи всички и стреля опасно с глава, но топката мина на сантиметри покрай дясната греда на Генадий Ганев.

В началото на втората част "червените" можеха да стигнат до попадение. Ангел Бастунов бе изведен в наказателното поле, но Генадий Ганев успя да излезе навреме и да блокира нападателя на ЦСКА 1948.

20 минути преди края на мача домакините получиха право да изпълнят дузпа. Ивайло Чочев изпревари вратаря Ганев и центрира към резервата Валентин Йосков. Нападателят опита удар, който обаче бе блокиран от Омар Сако. Остана съмнение за игра с ръка на футболиста на гостите Ситуацията бе преразгледана от VAR, след което съдията посочи бялата точка и даде червен картон за защитника. Зад топката застана Чочев и не сбърка - 1:0.

В 85-ата минута Галин Иванов стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче мина покрай страничната греда. ЦСКА 1948 бе близо до втори гол в първата минута на даденото от съдията продължение. Камен Хаджиев сбърка при едно връщане с глава, като Валентин Йосков изпревари Генадий Ганев. Нападателят обаче не успя да се разпише.

С успеха си днес ЦСКА 1948 събра 11 точки и заема осма позиция в класирането, с което се изравни с тима на Левски. Берое от своя страна продължава да бъде на приливи и отливи от началото на сезона и към момента е шести с 16 точки.

ЦСКА 1948 - БЕРОЕ 1:0
1:0 Чочев (72-д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 6. Деян Лозев, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 20. Ангел Бастунов, 33. Галин Иванов, 77. Крум Стоянов, 9. Денислав Ангелов

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 10. Даниел Генов, 11. Алиун Фал, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 30. Серкан Юсеин