Берое записа втори успех в Балканската лига

Заралии надвиха като гост Ибър Рожайе от Черна гора

Берое победи като гост Ибър Рожайе (Черна гора) с 96:76 (27:21, 23:26, 22:14, 24:15) и записа втора победа в група "Б" на Деласпорт Балканска лига по баскетбол за мъже.

Старозагорци водеха с 50:47 на почивката, но изиграха силно второ полувреме и спечелиха с 20 точки разлика.

Първата и втората четвърт се игра доста оспорвано, но с тройка на Антон Куук три секунди преди сирената Берое се оттегли на почивка с три точки аванс.

След 30 минути българските баскетболисти водеха със 72:61, а след тройка на Александър Янев преднината на тима достигна 96:72 67 секунди преди края.

За Берое петима баскетболисти записаха двуцифрен точков актив. Антон Куук завърши с 21 точки за успеха, ДеКуан Абръм добави 19, по 17 точки реализираха Обина Олека (9 борби) и Седариан Рейнс (7 борби), а Александър Янев вкара 15 точки.

За Ибър Василие Кнежевич се отчете с 18 точки и 5 борби, а 15 точки записа Надим Фелец.