Динамо (Москва) отнесе Литекс (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Оранжевите” играха трагично в третата си контрола в Анталия

Отборът на Литекс загуби с 0:4 от Динамо (Москва) в контролна среща, играна в турския град Белек.

Московчани са на трето място във временното класиране на руското първенство след Зенит и ЦСКА (Москва) и участник в 1/16-финалите на тазгодишното издание на турнира Лига Европа.

Кевин Курани откри резултата за Динамо в 30-ата минута. В 50-ата Артур Юсупов удвои аванса на руснаците, а Александър Кокоркин направи 3:0 пет по-късно с точно изпълнение от дузпа. Крайното 4:0 за Динамо оформи Александър Бютнер в 80-ата минута.

Мачът започна с превъзходство на руския отбор и след половин час игра падна и първият гол. В 29-та минута Алексей Козлов центрира на далечната греда и Кевин Курани от непосредствена близост с удар с глава откри резултата - 1:0 за Динамо. В 43-та минута бе най-добрата атака на Литекс, но вратарят на московчани Владимир Габулов изби удара на Васил Божиков.

В 50-та минута след центриране от фланга топката отново попадна в Курани, който я отклони към Артур Юсупов и той направи резултата 2:0 за московчани. В 55-та минута Юрий Жирков бе спрян непозволено в наказателното поле на Литекс и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка руския национал Александър Кокорин бе точен - 3:0 за Динамо.

В 80-та минута след пас на Кокорин бившия защитник на Манчестър Юнайтед Александър Бютнер оформи крайния резултат 4:0.

Литекс - Динамо (Москва) - 0:4
Голмайстори: 0:1 Кевин Курани 29, 0:2 Артур Юсупов 50, 0:3, Александър Кокорин 55 от дузпа, 0:4 Александър Бютнер 80

Старши треньорът на Литекс Красимир Балъков започна със следния състав: Винисиус Баривиера, Страхил Попов, Пламен Гълъбов, Рафаел Перез, Васил Божиков, Антон Недялков, Петрус Бумал, Кристиян Малинов, Румен Руменов, Кирил Десподов, Данило Асприля.

В 79-та минута Красимир Балъков пусна в игра Илия Миланов и юношата Александър Георгиев.

Стартови състав на Динамо Москва: 30.Владимир Габулов, 25.Алексей Козлов, 4.Кристофър Самба, 15.Томаш Хубочан, 18.Юрий Жирков, 8.Артур Юсупов, 6.Уйлям Венкер, 14.Матьо Валбуена, 7.Балаш Джуджак, 9.Александър Кокорин, 22.Кевин Курани