Берое не успя да пречупи Черно море и стигна до хикс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дос Сантос откри за гостите, автогол на Станчев върна равенството

Берое и Черно море не успяха да излъчат победител в последния мач от първия кръг на професионалната ни А група, след като завършиха при резултат на 1:1. Двубоят бе и дебют за Сашо Станков начело на гостите от Черно море. И двата гола паднаха през втората част на срещата. Черно море откри в 57-ата минута след попадение на Дос Сантос. Няколко минути по-късно Стефан Станчев имаше малшанса да си отбележи автогол, който върна равенството в срещата. Берое диктуваше играта през целия двубой, но добрата игра в защита на Черно море не позволи на домакините да стигнат до трите точки.

Преди началото на двубоя старозагорският митрополит Галактион отслужи тържествен водосвет за здраве по случай началото на новия сезон на футболната ни А група. Около 8000 зрители присъстваха на стадиона под Аязмото.

Берое подходи по-офанзивно в първите минути на срещата, принуждавайки гостите да се приберат в собственото си поле и да действат с контраатаки. В 7-ата минута Георги Божилов прати топката в мрежата на Берое, след центриране на Тодор Паланков, но попадението бе отменено заради отсъдена засада.

В 25-ата минута капитанът на „заралии” Иво Иванов засече с глава центриране на Веселин пенев, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда.

Иван Коконов имаше шанс да огорчи домакините в 34-ата минута, след като защитата на Берое проспа опасна атака на Черно море. Георги Божилов пусна топката към Коконов и крилото на гостите остана сам срещу  Иван Караджов, но ударът на Коконов бе отразен с крак от вратаря на Берое.

Десет минути след началото на втората част Димо Бакалов бе изведен в близост до Илия Николов и отправи удар, който обаче мина високо над вратата на Черно море.

Първи до гол стигна отборът на Черно море в 57-ата минута. След центриране в наказателното защитата на „заралии” се засуети и остави непокрит Дос Сантос, който овладя топката и я прати безпроблемно в мрежата на Иван Караджов – 1:0 за Черно море.

Късметът се усмихна на домакините четири минути по-късно, когато Стефан Станчев си отбеляза автогол. Топката бе центрирана в наказателното поле на Черно море от Атанас Зехиров, топката рикошира в Станчев и вратарят на гостите нямаше никакви шансове да улови кълбото в ситуацията - 1:1.

Влезлият като резерва Крис Гади можеше да донесе победата на домакините в 81-ата минута. Френският нападател бе изведен от Зехиров, но ударът му бе отразен от Илия Николов.

Берое не успя да пробие за втори път защитата на Черно море до края на мача и двубоят завърши при резултат 1:1.

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор