Пирин (Благоевград) удари обезличен ЦСКА без почернения Стойчо Младенов (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлетата" спечелиха контролата с минималното 1:0, като можеха да вкарат поне още два на "армейците"

Пирин (Благоевград) победи обезличен ЦСКА в контролна среща, играна пред малко над хиляда души на стадион "Христо Ботев".

"Армейците" излязоха без звездите си в срещата, като единствено Антон Карачанаков от постоянните титуляри взе участие в срещата и бе един от най-силните за ЦСКА на терена.

Стойчо Младенов не води отбора си в Благоевград, тъй като по-рано през деня дойде съкрушителната вест за кончината на майка му, което малко или много почерни и самия мач.

Контролата започна доста скучно. "Червените" контролираха топката в началните минути, но опасни положения пред Костов липсваха. В 31-вата минута Бахтарлиев застана под рамката на вратата на мястото на Костов, но и той нямаше работа.

Първото истинско положение в срещата дойде пет минути преди почивката, когато опасен удар на Милисавлевич бе спасен от стража на благоевградчани.

Изненадващо секунди преди последния съдийски сигнал за първото полувреме домакините поведоха в резултата. Грешка в отбраната на "армейците" позволи на Златинов да открадне топката. Деветката пусна топката към свободния Попев, който отблизо разстреля Господинов.

Малко след началото на втората част Пирин можеше да направи резултата 2:0. Тошев изведе Тасев в добра позиция, но седмицата на домакините стреля над целта.

В средата на втората част гол на ЦСКА бе правилно отменен, след като главният рефер Стефан Апостолов маркира нарушение в наказателното поле на Пирин.

До края на двубоя Пирин бе по-добрият отбор на терена и имаше няколко възможности да направи победата си по-изразителна. Войнов пропусна първото опасно положение за домакините, като стреля покрай дясната греда на Господинов.

В последните минути пък стражът на "червените" се превърна в истински герой за тима си. В рамките само на две минути Господинов остана очи в очи с играч на домакините, като успя да отрази и ударите и на двамата.

В 81-вата минута Тошев излезе сам срещу Господинов, но стреля право в него. Минута по-късно Тони Тасев се справи с Васил Попов и отново Господинов остана последна преграда между играчите на Пирин и втория гол. Вратарят на ЦСКА излезе леко напред, затвори Тасев, който не успя да го преодолее и стреля в тялото му.

Играчите на ЦСКА дори не успяха да наложат натиск в заключителните минути на срещата и Стефан Апостолов реши, че няма причина да дава никакво продължение, въпреки че бяха извършени редица смени и в двата отбора.

Състави:

Пирин (Благоевград): 12. Костов (Бахтарлиев 31' (Ганев 61')), 21. Башлиев, 6. Г. Георгиев (к) (Стоянов 71'), 14. Стилиян Николов (сандев 85'), 3. Р. Сандев (Тасев 46'), 18. Попев (Траянов 85'), 24. Костадинов (Вартанов 46' (Креболиев 77')), 11. Павлов, 15. Благов (Войнов 46'), 8. Хаджииванов (Стоев 46', 9. Златинов (Тошев 46').
Резерви: 1. Бахтарлиев, 12. Ганев, 7. Тасев, 13. Стоев, 16. Креболиев, 26. Траянов, 19. Б. Сандев, 23. Варсанов, 2. Гошев, 5. Войнов, 25. Стоянов.

ЦСКА: 1. Господинов, 5. С. Мисиджан (Попов 50'), 6. Крачунов, 34. Причиненко, 31. Супусепа, 16. Петър Витанов (Стоичков 83'), 22. Бергонси, 28. Маркиньос (Божилов 46'), 11. Милисавлевич (Рамадан 76'), 54. Иван Ангушев (Петров 76'), 71. Карачанаков (Чорбаджийски 76').
Резерви: Златев, 29. Чорбаджийски, 30. Васил Попов, 32. Радой Божилов, 51. Тони Стоичков, 52. Айкут Рамадан, 53. Марин Петров.

Двубоят по минути:

90' КРАЙ НА МАЧА! Пирин победи безличен ЦСКА с минималното 1:0, като "армейците" можеха да си тръгнат за София и с по-изразителна загуба. Все пак драматичната новина около Стойчо Младенов неминуемо е повлияло и на футболисти, които не показаха най-доброто от себе си.

85' Двойна смяна за Пирин: излизат Стилиян Николов и голмайсторът Попев, а Борис Сандев и Тодор Траянов се появяват на терена.

83' Опасен пряк свободен удар за Пирин на дъгата пред наказателното поле. Мартин Тошев избра да стреля по земя във вратарския, но Господинов бе подготвен и улови.

83' Смяна за ЦСКА: излиза Петър Витанов, влиза Тони Стоичков.

82' НОВ ПРОПУСК ЗА ПИРИН! Тони Тасев размина с лекота на скорост Васил Попов, озова се очи в очи с Господинов, който излезе напред и отново с тяло спаси.

81' Мартин Тошев е изведен в коридор сам срещу Господинов, но стреля право в него и стражът на ЦСКА изби.

81' Добра атака на ЦСКА на скорост. Радой Божилов получи по десния фланг, но пресили центрирането и прехвърли всички в наказателното поле.

77' Промяна и в тима на Пирин: Цветан Вартанов напуска, на негово място Смаил Креболиев.

76' Като бивше "орле" и любимец на публиката в Благоевград Карачанаков обра овациите, напускайки терена

76' Тройна смяна за ЦСКА: Айкут Рамадан, Божидар Чорбаджийски и Марин Петров влизат на местата на Неманя Милисавлевич, Антон Карачанаков и Иван Ангушев.

71' Капитанът на Пирин Георгиев е изпратен с аплодисменти от публиката. На негово място се появява Давид Стоянов.

68' Отлична контра на Пирин. Войнов е изведен отдясно в наказателното поле, стреля в обратния ъгъл по земя и Господинов само изгледа как топката минава покрай дясната му греда.

67' ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ЦСКА! Бергонси засече с глава центрирането от ъгловия удар и вкара топката в десния ъгъл на Ганев, но съдията Стефан Апостолов маркира нарушение в наказателното преди Бергонси да засече топката. Играчите на ЦСКА не протестираха след отменения гол.

66' Грубо влизане на голмайстора Попев в краката на Карачанаков, което му донесе заслужен жълт картон. Карачанаков стреля директно от прекия свободен удар, насочвайки топката добре към долния десен ъгъл, но Ганев плонжира и с пръсти изби в корнер.

61' Пирин довърши ротацията на вратарите. Бахтарлиев излиза и на негово място се появява Веселин Ганев. И тримата вратари получават по 30 минути за изява.

59' Корнер за ЦСКА. Карачанаков центрира на близката греда, ни бранител на Пирин изчисти с глава.

55' ЦСКА отново стартира полувремето по-добре и владее повече топката, но отново не успява да организира опасни действия пред вратата на Пирин.

50' Тони Тасев центрира остро от пряк свободен удар вляво, няколко играчи на ЦСКА и Пирин се разминаха с топката и Господинов сигурно боксира.

50' Смяна и за ЦСКА: Васил Попов на мястото на Сендриньо Мисиджан.

48' ПРОПУСК ЗА ПИРИН! Мартин Тошев изведе Тони Тасев през центъра с пас по земя, седмицата на Пирин си поведе добре, но ударът към близкия ъгъл му мина на сантиметри над напречната греда.

46' Смяна в ЦСКА: Радой Божилов заменя Маркиньос.

46' Любослав Войнов, Андрей Стоев, Цветан Вартанов, Тони Тасев и Мартин Тошев се появиха на терена на местата на Благов, Хаджииванв, Антон Костадинов, Румен Сандев и Влади Златинов..

17:05 Начало на втората част. Стартът забавен, защото в тима на Пирин бяха извършени цели пет промени на почивката.

45' Веднага след като ЦСКА изпълни центъра, Стефан Апостолов сложи край на първата част и така Пирин се оттегли на почивката с гол аванс.

45' ГОООЛ ЗА ПИРИН 1:0! Грешка в защитата на ЦСКА, Владислав Златинов открадна топката, подаде до себе си на свободния Попев, който отблизо простреля Господинов.

44' Хаджииванов спечели фаул на границата на наказателното поле вдясно от вратата на ЦСКА. Златинов стреля директно от малък ъгъл, но право в ръцете на Господинов.

40' Първо истинско опасно положение: Карачанаков извади вдясно за Милисавлевич. Сърбинът си нагласи топката на левия крак и от около 15-ина метра стреля по диагонала, но Бахтарлиев бе добре пласиран и боксира.

37' Двете агитки намериха общ език и запяха дружно любимата нецензурна песен на "армейците" срещу Левски.

36' Бергонси пострада при остър сблъсък и получава лекарска помощ. Бързо обаче стана на крака и ще продължи играта.

31' Първа смяна в мача: излиза вратарят на Пирин Красимир Костов. На негово място влиза Христо Бахтарлиев.

30' Шут на Благов попадна в тялото на Бергонси. Стилиян Николов веднага опита нов удар, но твърде неточно вляво от целта.

28' Башлиев едва настигна топката отдясно, но успя да центрира. Един от най-ниските на терена Димитър Благов засече топката с глава, но стреля безобидно покрай вратата.

23' Еденислон Бергонси получава първия жълт картон в мача за задържане на съперник с ръце.

18' Милисавлевич финтира двама на аутлинията по левия фланх, опита пас към дузпата към Ангушев, който обаче бе пресечен от защитник.

15'  Хитър пас на Антон Костадинов изведе Благов, който проби отляво и е фаулиран от Сендриньо Мисиджан. Центрирането на Томислав Павлов не носи нищо опасно пред вратата на Господинов.

12' Два поредни удара на Милисавлевич са спрени с тяло от капитана Георгиев. Витанов веднага пробва трети удар, но прати топката покрай лявата греда.

11' Двойно подаване между Милисавлевич и Ангушев. Сърбинът опита да мине между трима, но топката му беше отнета.

5' ЦСКА владее изцяло инициативата и разиграва спокойно.

2' Пряк свободен удар отляво за ЦСКА. Карачанаков центрира остро на първа, Хаджииванов бе пласиран добре и изчисти с глава.

1' Антон Карачанаков овладя извън наказателното поле и опита веднага силен изстрел, който мина над целта.

1' В 16:02 прозвуча първият съдийски сигнал.

Около хиляди зрители са се събрали на стадион "Христо Ботев", като все още има фенове, които заемат местата. 50-ина фенове на ЦСКА от фенклуба от Разлог подкрепят своите любимци. Някои от най-верните привърженици на "армейците" получиха специални торбички с фенски артикули от Иво Котев и Иван Ченчев.