Славия вкара 5 на ходом на бутафорния Хасково (ВИДЕО)

"Белите" като на спаринг биха с 5:1 един напълно предал се и демотивиран отбор на Хасково

Славия разгроми на ходом бутафорния отбор на Хасково като гост с 5:1 в последния мач от редовния сезон в А група. Капитанът Радослав Василев вкара два гола за „белите”, а по един добавиха Петър Атанасов, Манзоро и дебютиралия Франк Мбарга. Димитър Алексиев вкара почетния гол за домакините след красиво двойно подаване с резервата Григор Долапчиев.

Отборът на Иван Колев записа едва втория си успех далеч от „Овча купел” през сезона и измести Локо (Пд) от 9-ата позиция, докато тимът на Емил Велев си остана като закован за последното 12-о място с едва 7 точки след пета поредна загуба в шампионата. Това означава, че в събота Славия ше бъде домакин на Локомотив (Пд) в първия кръг от плейофите във втората шестица. Хасково пък гостува на Левски.

Преди 10 дни този мач от 21-ия кръг бе отложен заради снега, който затрупа стадиона в Хасково. Днес нямаше и помен от сняг, но слънчевото време не помогна на двата отбора да покажат кой знае какво.

Иван Колев бе направил доста промени в състава си и излезе с експериментална единайсеторка, като Диего Фераресо действаше на нетипичния за него пост дясно крило. Хасково обаче напълно оправда решението на Колев да си прави експерименти, защото изобщо не затрудни столичани.

Мачът започна със серия неточни центрирания към наказателното поле на домакините. В 11-ата минута Крум Стоянов бе изведен вдясно сам срещу вратаря, нагласи си на левия крак, но стреля слабо и Банков спаси с крак, а при добавката Петър Атанасов насочи с глава в аут, вместо в опразнената врата.

Домакините рядко затрудняваха бялата защита, в която се отличаваше снажния Касаи, обиращ почти всяка спорна топка. Все пак в 24-ата минута Узунов центрира от корнер, топката стигна до Деян Лозев, но той падайки насочи покрай дясната греда.

Славия поведе по много елементарен начин. След няколко поредни корнера отляво, „белите” спечелиха ъглов удар от другата страна и Радослав Василев изпревари Алексиев и с глава прехвърли Баков от границата на вратарското поле, за да се разпише под гредата за 1:0 в 35-ата минута.

До почивката на Емил Велев се наложи да прави две принудителни смени – централният защитник Марем си извади рамото, а Владислав Узунов получи травма в кръста. На терена се появиха Григор Долапчиев и Георги Коруджиев.

В началото на втората част головете падаха с голяма лекота като на тренировка, а защитата на Хасково сякаш спря да играе.

Славия изпусна две 100-процентови положения, след като Петър Атанасов излезе сам срещу Банков само 18 секунди след подновяването на играта, но би право в него, а после трима в бяло излязоха зад защитата и Крум Стоянов получи на дузпата при елиминиран вратар, но защитник изби от голлинията.

В ответната атака Лозев подаде на Димитър Алексиев, който направи красиво двойно с по едно докосване с Долапчиев и Алексиев сам се разписа с левия крак в горния десен ъгъл за 1:1.

Ремито се задържа за много кратко. Ради Василев получи пас вляво, мина като на парад покрай Вълчан Чанев и прецизно оплете в далечния десен ъгъл за 2:1 само 5 минути след гола на Хасково.

След още две минути Банков за трети път извади топката от своята мрежа. Радослав Василев центрира отдясно, Манзоро отклони на първа греда и топката стигна до Петър Атанасов, който покачи на 3:1 с левия крак отблизо.

Четвърт час преди края 23-годишният камерунски халф Франк Мбарга дебютира с бялата фланелка и веднага негов гол с глава бе отменен заради засада на Ради Василев, който беше в активна позиция и влияеше на играта.

Секунди по-късно Петър Атанасов направи двойно с Манзоро в наказателното поле и копна на втора греда за Мбарга, който от воле вкара най-красивия гол в мача над главата на вратаря с помощта на напречната греда – 4:1.

До края остана време за още един гол. Манзоро и друга резерва – Емил Стоев, останаха сами срещу вратаря, а французинът, който през цялото време се сърдеше за нещо по терена и на съперниците, и на съдията, финтира Банков и вкара на празна врата за крайното 5:1.

Славия завърши редовния сезон с 23 точки на 9-о място, а Хасково има само 7 на последната 12-а позиция.