Тонев вкара блестящ дебютен гол в Серия А, Палермо на Чочев изпадна (ВИДЕО)

Интер профука дузпа и падна навън от Дженоа, драми с много голове на "Олимпико" и в Сасуоло

Александър Тонев отбеляза блестящ първи гол в Серия А и донесе успяха на Кротоне с 1:0 като гост на вече изпадналия Пескара, с който запази шансовете за оцеляване на своя тим.

По същото време Палермо с Ивайло Чочев в редиците изпадна официално от италианския елит след 35 кръга след 1:1 като гост на Киево. Сицилианците са на цели 12 точки от спасителната зона три кръга преди края и от следващия сезон ще се състезават в Серия „Б”.

Кротоне беше без наказания си голмайстор Диего Фалсинели за визитата на последния Пескара, който играеше само за честта си. Кротоне се мъчеше да създаде нещо опасно и дори избегна попадение в своята врата, когато Баебек заобиколи вратаря, но Ферари изби пред голлинията.

Сашо Тонев влезе в игра в 63-ата минута на мястото на Сими Нванкво и само осем минути по-късно изстреля снаряд отляво по диагонала, за да забие неспасяемо високо в десния ъгъл за 1:0. Българският национал отпразнува дебютния си гол в Серия А със сваляне на фланелката и получи жълт картон, но донесе ценен успех на тима си.

Емполи и Дженоа спечелиха у дома срещу Болоня и Интер и това прави трудна задачата на Кротоне, който е на 4 точки от спасителната зона три кръга преди края.

Същата задача вече е невъзможна за Палермо. Ивайло Чочев игра цял мач при 1:1 при гостуването на Киево. Серджо Пелисиер откри от дузпа за „Летящите магаренца”, а Голданига изравни късно за южняците, които изпаднаха и математически.

В битката за Европа Интер се издъни и падна с 0:1 в Генуа срещу местния Дженоа. Постът на Стефано Пиоли е под все по-голяма въпросителна, след като 20 минути преди края Ханданович с мъка изби бомба на Велосо в напречната греда, но Горан Пандев с воле порази мрежата при добавката за 1:0.

Дженоа не получи чиста дузпа през първата част, а в края Интер имаше шанс да изравни от дузпа за игра с ръка на Бурдисо при шут на Перишич. Мауро Икарди вече бе сменен и зад топката застана Антонио Кандрева, който насочи ниско вляво, но Ламана се хвърли точно там и изби.

Фиорентина изравни „нерадзурите” по точки (56) след драматично 2:2 като гост на Сасуоло. Никола Калинич изпусна дузпа в началото, а Федерико Киеза даде аванс на „виолетовите” в края на първата част, но Гонсало Родригес беше изгонен в 72-ата минута за спъване срещу Берарди, което донесе втори жълт картон и дузпа. Матео Политано беше точен от бялата точка за 1:1.

Пиетро Йемело вкара с глава от статично положения и Сасуоло обърна в края за 2:1. С човек по-малко Фиорентина намери сили да изравни с последния удар в мача на Федерико Бернардески, който насочи отлично в далечния долен ъгъл за 2:2.

Лацио се подигра със Сампдория за 7:3 на „Олимпико” в поредно голово шоу, след като в предишното си домакинство разкова Палермо със 6:2.

Балде Кейта откри още във втората минута от малък ъгъл, а после отново надбяга Скриняр, който го спъна за дузпа с червен картон още в 18-ата минута. Чиро Имобиле не сбърка за 2:0.

Карол Линети върна един гол на втора греда за Самп, но това се оказа прелюдия към още голове за Лацио. Топката просто рикошира отблизо в Уесли Худ, който се оказа голмайстор за 3:1, Фелипе Андерсон вкара втора дузпа за Лацио, а Щефан де Врай вкара за 5:1 след пас на Билия още до почивката. Лацио стана първият отбор, който вкарва пет гола до почивката в два различни мача от първенството този сезон.

Сенад Лулич с глава след плонж покачи на 6:1, Имобиле направи 7:1, а веднага след това Куалярела използва разсейване на домакините и намали на 7:2. В 90-ата минута Куалярела вкара и от дузпа за крайното 7:3.