Ботев си върна с лихвите на Локо - 2:0 на "Лаута" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неделев вкара гола на сезона от 50 метра в Битката за Пловдив

Ботев се наложи с 2:0 над Локомотив, печелейки 108-ото Пловдивско дерби.

„Канарчетата” си върнаха на „смърфовете”, след като по-рано през сезона загубиха на базата в кв. Коматево с 0:1.

Локомотив имаше преднина до днес в преките двубои, като „железничарите” водеха с 39:38 победи и 129:127 гола.

Кристиан Димитров и Тодор Неделев обаче върнаха абсолютния паритет в съперничеството.

Димитров откри на "Лаута" в 48-ата минута, а Неделев вкара извънземен гол от центъра в 67-ата.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДЕРБИТО ВИЖТЕ ТУК!

Така в сметката на "канарчетата" и "смърфовете" има вече по 39 победи, при голова разлика 129:129.

Първото полувреме на "Лаута" премина при поделено надмощие, като „жълто-черните” изиграха по-добри първи 15 минути. Ботев стартира ударно срещата, владеейки повече топката и  задържайки се повече в противниковата половина.

В 4-ата минута Лъчезар Балтанов пробва удар извън пеналта, но Мартин Луков внимаваше и успя да избие с плонж.

„Канарчетата” натиснаха сериозно своя съперник, но без да стигнат до нова опасност пред вратата на домакините.

Най-чистото положение преди почивката бе на сметката на „железничарите”. Анте Аралица стартира индивидуален рейд от половината на Локомотив, успя да премине през трима футболисти на Ботев, но страхотният му пробив завърши с удар в тялото на вратаря Кайзер.

Посинкович отбеляза в 27-ата минута, но страничният рефер правилно маркира засада и попадението бе отменено.

Бруно Акрапович трябваше да направи принудителна смяна през първата част, след като Парвиз Умарбаев получи контузия в рамото и на негово място в игра влезе Янко Ангелов.

След подновяване на играта след почивката Ботев стигна до бърз гол. Тодор Неделев центрира от корнер, Кристиан Димитров не бе покрит и нанесе удар с глава, а Мартин Луков успя само леко да засече кълбото, което се оплете в мрежата зад него.

Локомотив отвърна и в 55-ата Посинкович направи хитър пас с пета за Аралица, нападателят нанесе удар, но Перейра подложи крак и изкара в корнер.

В 63-ата влезлият след почивката Карагарен получи в наказателното поле, но не успя да намери очертанието на вратата и би в аут.

Три по-късно прекрасна комбинация на гостите можеше да доведе до втори гол. Неделев намери с прецизен пас Вутов, той върна назад за Балтанов и капитанът на „канарчетата” стреля покрай десния страничен стълб.

В 67-ата минута Тодор Неделев вкара уникален гол! Националът видя, че Мартин Луков и излезнал напред и с точен удар от центъра на терена прехвърли стража, увеличавайки преднината на „жълто-черните”.

Стивън Петков влезе в 71-ата и можеше бързо да направи резултата класически. В 74-ата Луков сгреши при изнасяне на топката, притеснен от Петков, като би в тялото му, но кълбото рикошира покрай вратата.

„Смърфовете” организираха няколко добри атака, но точният завършващ удар все така им убягваше и гостите стигнаха до трите точки след чиста победа с 2:0.

Шестима национали на Ботев отново при "канарчетата"