"Жълто-черна" радост в Пловдив, Ботев удари Славия! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Вихрено начало и гол в 9-ата минута стигнаха на "канарчетата", гостите завършиха мача с човек по-малко

Ботев Пд спечели с 1:0 домакинството си на Славия от 21-ия кръг на Първа лига. В герой за домакините отново се превърна Тодор Неделев. Халфът помогна с гениално отиграване при попадението, което реализира Антонио Вутов.

Гостите доиграха последните няколко минути от мача с 10 души, след като червен картон получи Емануеле Джерия.

Успехът позволи на пловдивчани да изпреварят с 2 точки четвъртия Берое, който обаче е с мач по-малко. Славия пък е в долната половина на таблицата и има съвсем минимални шансове да се добере до топ 6 преди плейофната фаза на първенството.

Две от новите попълнения на Ботев започнаха в титулярния състав - Антон Карачанаков и Феребори Доре. Лазар Марин влезе от пейката, а Атанас Зехиров не беше в групата заради контузия.

Дебют за Славия направиха Дарко Тасевски, Радослав Кирилов и Ранди Онуоха, за когото "билете" влязоха в словесна война с Добруджа. След напускането на Галин Иванов капитанската лента сложи Янис Карабельов.

Домакините започнаха по-добре мача и още във 2-ата минута стана горещо пред вратата на гостите. Карачанаков отне топката от Ранди Онуоха и подаде към Тодор Неделев, чийто удар обаче беше отразен от вратаря Емануеле Джерия. Последва шут на самия Карачанаков. Той получи от Доре, но стреля в аут.

Така се стигна до 9-ата минута, когато Неделев пусна перфектен извеждащ пак съм Антонио Вутов и нападателят пусна топката покрай вратаря на "белите" за 1:0!

Осем след това Славия можеше да изравни, но Даниел Кайзер спаси два последователни удара отблизо на Радослав Кирилов.

Възможност се откри и пред Лъчезар Балтанов в 26-ата минута. Той беше оставен непокрит в наказателното поле на гостите и засече с глава центриране на Неделев от фаул. Топката обаче мина встрани от целта.

В 33-ата минута се наложи Кайзер отново да се намесва. Славчо Шоколорав пробва да го изнада от далеч, но вратарят внимаваше и извади в корнер топката която иначе щеше да влезе точно под гредата.

Постепенно от вихреното начало на Ботев не остана и помен. Домакините намалиха темпото, но в същото време не допуснаха вратата им да бъде сериозно застрашена и се прибраха на почивката с аванс от един гол.

Второто полувреме стартира с опасност пред вратата на "белите". В 49-ата минута Неделев центрира от фаул Доре свали с глава към непокрития Вутов, но Емануеле Джерия плонжира и пресече подаването.

В 57-ата минута далечен шут на Шоколаров създаде проблеми на Кайзер, който първоначално не успя да улови топката, но успя да я захлупи преди играч от съперниковия отбор да стигне до нея. Малко след това Джерия се размина с топката при центриране от корнер, а ударът на Доре с глава излезе в аут.

Славия пропиля най-сериозната си възможност в мача 8 минути преди края на редовното време. Велковски подаде към Тасевски, който стреля силно. Кайзер изпусна топката, но с помощта и на Кристиян Димитров не позволи тя да мине голлинията.

Малко след това "белите" останаха с човек по-малко, след като Емануеле Джерия фаулира откъсналия се Вутов извън наказателното поле. Преценката на рефера беше правилна, той като нападателят пръв стигна до топката и после се сблъска с вратаря. В игра на пожар се появи Георги Петков.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 22. Даниел Кайзер, 2. Джонатан Перейра, 3. Димитър Пиргов, 5.  Кристиан Димитров, 66. Еберт Кардосо Да Силва, 17. Лъчезар Балтанов, 18. Радослав Терзиев, 39. Антонио Вутов, 8. Тодор Неделев, 71. Антон Карачанаков, 10. Феребори Доре

СЛАВИЯ: 12. Емануеле Джерия, 27. Ранди Онуоха, 38. Милен Гамаков, 19. Димитър Велковски, 3. Тейнур Марем, 8. Славчо Шоколаров, 14. Дарко Тасевски, 37. Стефан Ашковски, 11. Радослав Кирилов, 10. Янис Карабельов, 9. Цветелин Чунчуков