ДРАМА НА ГЕРЕНА: Левски стигна до хикс с Локо (Пд) в епична битка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Над 10 000 вдъхновиха "сините" на Герена, разликата с Лудогорец остава 10 точки

Левски завърши наравно 1:1 с Локомотив Пловдив в последния мач от XXI кръг на Първа лига. "Сините" доминираха през 90-те минути на "Георги Аспарухов", но трябваше да догонват в резултата, след като в 44-ата Анте Аралица вкара за гостите от Пловдив. След почивката Давиде Мариани изравни (71`), но домакините не съумяха да стигнат до пълен обрат. Така разликата на Левски с лидера Лудогорец остава 10 точки ,а "сините" са и на 3 точки от ЦСКА.Локомотив Пловдив е 9-и с 26 точки.

Левски контролираше двубоя през първите 45 минути на мача, но миг на разконцентрация малко преди почивката бе използвана от гостите, които излязоха на почивката с гол аванс.

Двубоят започна добре за „сините”, които задържаха повече топката и опитваха да наложат преса и да преодолеят добре подредената отбрана на „железничарите”.

В 17-ата минута Хали Тиам пробва задна ножица, но не успя да играе с топката, след което Валери Божинов отклони в мрежата, но голът бе отменен заради засада.

Половин час след първия съдийски сигнал късметът покри Локомотив. Томашевич чистеше топката от наказателното поле, но уцели Божинов в гърба, кълбото се насочи към Паулиньо и бразилецът изпрати истинска бомба към вратата на гостите, но нацели напречната греда.

Няколко минути по-късно Божинов получи на 10-ина метра от вратата, успя да си нагласи топката, но ударът му нямаше нужната точност.

В 44-ата минута гостите организираха бърза контра, Нуно Рейш се подхлъзна и не успя да спре Момчил Цветанов, който намери с точен пас Анте Аралица и нападателят бе безкомпромисен при завършващия удар, като това бе и първи изстрел към вратата на Левски за първото полувреме.

Битката продължи с пълни сили и след почивката, като „смърфовете” вече по-често поглеждаха към противниковата врата.

В 50-ата рикошет даде възможност на Буна да притесни Ники Михайлов, но ударът у бе крайно неточен и в аут.

Първа промяна в състава направи Георги Дерменджиев в 63-ата минута, като треньорът изкара Валери Божинов, а в игра влезе голмайсторът на „сините” Станислав Костов.

В 71-ата минута се получи разбъркване в пеналта на Локомотив – Езе изрита топката в гърба на Костов, след което Давиде Мариани се възползва от това и с плътен шут прати в мрежата за 1:1.

Левски хвърли всички сили, търсейки победния гол, но липсата на добър завършващ удар попречи на „сините” да спечелят трите точки.