НЕОЧАКВАНО: Ботев Пловдив не можа да бие 10 от Враца в Коматево (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неделев изпусна дузпа, страхотен вратар помогна на гостите да спрат победната серия на „жълто-черните“ у дома

Серията от седем домакински победи на Ботев Пловдив приключи в първия мач от последния кръг на редовния сезон в Първа лига.

„Канарчетата“ на Николай Киров фиксираха равенство 1:1 срещу Ботев Враца, макар да играха почти цяло второ полувреме с човек повече в Коматево.

Тодор Неделев пък изпусна дузпа след почивката, а много силен двубой изигра вратарят на гостите Красимир Костов.

Срещата започна равностойно, но след спокойното начало се стигна до няколко вихрени минути.

В 20-ата гостите изненадващо откриха резултата, след като Мартин Кавдански засече с глава центриране на Емил Стоев от свободен удар и се разписа във втори пореден двубой.

Радостта на врачани обаче бе изключително кратка, защото веднага след подновяването на играта се стигна до изравняване.

Точен в 21-ата минута бе Васил Шопов, който се разписа отблизо след подаване на Антонио Вутов и удар от движение за 1:1.

Малко по-късно, в 24-ата минута, пловдивчани можеха да направят обрата пълен.

Зимното им попълнение Феребори Доре подаде находчиво към Красимир Шопов, ала вратарят на гостите Красимир Костов майсторски спаси.

Три минути след това стражът отново трябваше да демонстрира класата си и го стори, за да отрази изстрел на Вутов, а после Атанас Зехиров не сполучи при добавката.

До края на първата част шансове да се разпишат за „канарчетата“ имаха Доре и Вутов, но не успяха да го сторят, а на почивката и двамата треньори направиха по една смяна.

Наскоро завърналият се в Пловдив защитник Лазар Марин замени друго ново попълнение – бразилецът Кардосо да Силва, докато в строя на гостите Емил Стоев отстъпи мястото си Ивайло Михайлов.

Скоро след паузата Антон Огнянов вкара гол, но бе в засада и попадението не бе зачетено, а малко

В 56-ата минута гостите останаха с човек по-малко и домакините получиха дузпа. Вутов опита центриране, но топката спря в ръката на Мариян Иванов, някъде около границата на наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка.

Защитникът на гостите пък получи втори жълт картон и врачани останаха с човек по-малко. Тодор Неделев, който бе с капитанската лента на домакините, застана зад топката, но Красимир Костов отново блесна и спаси дузпата!

Впоследствие домакините се настаниха в половината на съперника, ала трудно стигаха до чисти голови ситуации.

В 77-ата минута бранителят им Кристиан Димитров се подхлъзна при изнасянето на една топка и Георги Вълчев му я отне, а после веднага отправи страхотен удар към вратата от центъра на терена.

Той бе на миг от това да повтори попадението на Неделев от пловдивското дерби с Локомотив, ала вратарят на „канарчетата“ Даниел Кайзер внимаваше и успя със сетни сили да отрази.

До края „жълто-черните“ се опитаха да вземат пълния комплект точки, но не успяха и с 45 в своя актив остават четвърти, докато Ботев Враца е на десета позиция с 31.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - БОТЕВ ВРАЦА 1:1
0:1 Кавдански 20'
1:1 Васил Шопов 21'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 22. Даниел Кайзер, 81. Атанас Зехиров, 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров, 66. Кардосо да Силва, 18. Радослав Терзиев, 16. Васил Шопов, 8. Тодор Неделев (к), 11. Кристиан Добрев, 39. Антонио Вутов, 10. Феребори Доре;
Треньор: Николай Киров;

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 8. Антон Огнянов, 30. Валери Домовчийски (к), 37. Венцислав Керчев, 7. Георги Вълчев, 9. Даниел Генов, 71. Емил Стоев, 26. Мариян Иванов, 3. Мартин Кавдански, 23. Симеон Мечев;
Треньор: Сашо Ангелов.