Победната ера "Любо Пенев" в ЦСКА продължава, и Берое си мина по реда (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" остават на 5 точки от Лудогорец след 2:0 на "Армията"

ЦСКА завърши на второ място в класирането на редовния сезон с 57 точки, на пет от лидера Лудогорец, след като в последния си мач се наложи с 2:0 над Берое на „Българска армия”. ЦСКА имаше видимо надмощие през първото полувреме и „армейците” направиха няколко сериозни пропуска. В 18-ата Тиаго Родригес вкара първия гол в мача след отличен пас на Жоржиньо. Берое изравни играта след почивката, но не успя да затрудни отбраната или вратаря на „червените”. В добавеното време Едвин Джеси пробва прострелно центриране, при което Ерол Алкан си вкара автогол за крайното 2:0. След двубоя заралии остават на 5-ото място с 42 точки.

ЦСКА започна уверено двубоя и се настани в половината на Берое още в първите минути на срещата. В 14-ата минута домакините имаха отлична възможност да открият резултата. Али Соу и Малинов не се разбраха след грешка в отбраната и топката получи надясно Жоржиньо, негов шут обаче бе блокиран. Кълбото попадна в Малинов, който от няколко метра не успя да намери опразнената врата и би над напречната греда.

Две по-късно Енрике Рафаел бе изведен от Тиаго в наказателното поле, но шутира неточно.

В 18-ата все пак „армейците” откриха резултата. Жоржиньо преодоля Матеус Леони отдясно, след което добре намери непокрития Тиаго, който с плътен удар в горния ляв ъгъл завърши атаката.

Най-чистото положение за заралии преди почивката дойде в 29-ата минута, когато при центриране отляво Бодуров опита да изчисти, но прати в Камбуров, голаджията на Берое веднага пробва удар, но капитанът на ЦСКА успя да поправи грешката си и блокира с крак удара му.

До почивката домакините имаха още една добра възможност да отбележат, но Перниш излезе навреме и изби преди Жоржиньо да нанесе удар.

Динамиката се запази и през второто полувреме, като Берое по-често поглеждаше към противниковата врата. Още в 47-ата Бригидо можеше да върне гостите в мача, но не показа точност и стреля в аут след пробив отдясно.

В 61-ата Тиаго получи на линията на наказателното поле, но предпочете да подаде за Жоржиньо, който обаче бе изпреварен от Перниш и вратарят изби. При излизането стражът на Берое обаче се сблъска с Жоржиньо и получи контузия. Успя да играе още четвърт час, но в 77-ата бе заменен от Томаш.

В добавеното време Едвин Джеси получи отдясно и центрира прострелно от самата аутлиния, Ерол Алкан протегна крак, но вместо да избие в корнер, прати в мрежата зад Аргилашки за крайното 2:0.

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона