И Левски е в играта за титлата! "Сините" триумфираха на "Тича" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станислав Костов вкара 20-ия си гол за сезона и донесе трите точки

Левски стигна до труден успех с 1:0 при гостуването си на Черно море. „Сините” вече имат в актива си 58 точки, на три от втория ЦСКА и на шест от лидера Лудогорец, и остават в борбата за титлата. Черно море е последен в класирането на първата шестица с 42 точки. Единственият гол в мача бе дело на Станислав Костов, който си направи подарък за своя мач № 200 в елита, отбелязвайки 20-ия си гол за сезона. В 83-ата минута Левски остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Нганиони, но удържа преднината си и се поздрави с трите точки.

Левски взе аванс през първото полувреме с единствената опасност пред противниковата врата, която успя да създаде. Черно море бе по-активен в първите минути, но в 16-ата „сините” нанесоха своя удар. Нганиони пусна по земя за Станислав Костов, той преодоля лесно Енчев, който се и подхлъзна, и нападателят на гостите прати силно в близкия на вратаря ъгъл, вкарвайки 20-ия си гол в Първа лига.

Двубоят бе равностоен, но в последния четвърт час играта се накъсваше често заради множество нарушения.

„Моряците” не положиха достатъчно усилия да върнат попадението и се оттеглиха на почивка с гол пасив.

Ситуацията на терена не се промени и през второто полувреме – липса на идея в нападението на двата тима, които за целия двубой отправиха общо един точен удар, този при гола на „сините” в 16-ата.

В 75-ата минута голмайсторът на „сините” Костов получи отличен пас от Живко Миланов от фаул, но не овладя добре в наказателното поле и вратарят на домакините Дюлгеров излезе бързо да улови.

В 83-ата Луи Нганиони закъсня при опит да играе с топката и фаулира резервата Жоаким, което му коства втори жълт картон (първият футболистът на Левски получи в 70-ата) и изгонване.

Дори с човек повече, Черно море не успя да стигне до изравнително попадение и загуби двубоя на „Тича”.

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона