РАДОСТ В РУСЕ! Дунав отстрани Витоша в баража (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съмнителен гол помогна на русенци в Бистрица, чакат ги битки със Септември

Дунав спечели с 1:0 гостуването си на Витоша Бистрица и направи сериозна крачка към оцеляване в елита. Първият полуфинален плейоф беше завършил 0:0 и всичко остана да се решава на стадиона в Бистрица. Гостите стигнаха до успеха със съмнителен гол на Ислаил Иса още в 16-ата минута и ще срещнат Септември в битка за 11-ото място. То гарантира участие в Първа лига и през следващия сезон, докато загубилия ще играе бараж с третия във Втора лига.

Витоша ще завърши на 13-ата позиция, тъй като мачове с Верея няма да има. Старозагорци бяха изхвърлени от групата. "Тигрите" ще се борят за мястото си в елита с втория от Втора лига.

Футболистите на Дунав можеха да вкарат още 9-ата минута, когато Мартин Ковачев засече с глава центриране на Васев от корнер, но прати топката покрай вратата. Веднага след това Ковачев направо още един пропуск. Той получи пас в наказателното поле, справи се с двама защитници, преодоля и вратаря Василев, но Бонев изчисти от голлинията.

В 16-ата минута гостите все пак стигнаха до попадение. Исмаил Иса се разписа след страхотно подаване от фланга на Диян Димов - 0:1. Останаха обаче сериозни съмнения, че голът е от засада.

Малко по-късно опит за прехвърлящ удар на Божидар Васев не намери очертанията на вратата. В 32-ата минута пък опит за удар на Диян Димов беше блокиран и топката излезе в корнер. В 41-ата удар на Васев от около 27 метра спря право в ръцете на Християн Василев. Секунди преди края на първата част Котев от домакините се размина с гола след ъглов удар.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на Витоша. В 48-ата минута Мартин Ковачев пробва шут, който излезе в аут. Още една добра възможност за гостите се откри в 62-ата минута. Исмаил Иса стреля с глава към вратата на Християн Василев, но без успех.

Светослав Ковачев направи страхотен пробив отляво в 74-ата минута. Младокът подаде към Ахмедов, който от няколко метра стреля във Василев. Самият Ковачев можеше да се разпише в 80-ата, когато остана сам срещу вратаря Василев, но не успя да го преодолее.

В добавеното време Светослав Ковачев получи беше изгонен за изблъскване на противников играч, но и това не помогна на домакините.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ВИТОША: 1. Християн Василев, 5. Венцислав Бонев, 6. Румен Гьонов, 7. Кристиян Кочилов, 14. Четин Садула, 23. Емил Гъргоров, 24. Георги Купенов, 77. Иван Вълчанов, 80. Лъчезар Котев, 45. Григор Долапчиев, 94. Юлиян Попев

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 5. Георги Динков, 16. Мартин Ковачев, 23. Илия Мунин, 24. Александър Исаевски, 11. Диян Димов, 83. Христо Попадийн, 2. Самуел Инкоом, 14. Божидар Васев, 98. Светослав Ковачев, 22. Исмаил Иса