ОБЗОР: Мощен старт за Литекс и Нефтохимик във Втора лига

Вижте всички резултати от днешните срещи!

Днес се изиграха първите шест двубоя от новия сезон на Втора лига. Пет отбора записаха успех на старта на новата кампания, като само Кариана и Монтана направиха реми.

Изпадналият от Първа лига Септември започна с победа сезона във втората дивизия на футбола в България. Столичани записаха чиста победа с 2:0 над гостуващия Струмска слава в I кръг за сезона и направиха първата крачка към завръщането си в елита. Точни за домакините бяха Йорданов и Стоичков, като и двете попадения паднаха преди почивката.

Още по-резултатна победа записа новакът Хебър над  Спартак Плевен, който също беше в Трета лига предния сезон. Пазарджиклии вкараха три безответни гола и засега са лидер в класирането на Втора лига.

В третия мач, стартирал в 18:30, Кариана и Монтана не успяха да се победят и поделиха по точка. Домакините поведоха в резултата в 28-ата минута чрез Халил, но Тасев изравни седем по-късно

В истинска голова фиеста се превърнаха два от по-късните съботни двубои.

Литекс започна трудно срещу Локо ГО, като двата тима направиха нулево първо полувреме. След почивката обаче ловчанлии вдигнаха оборотите и попиляха гостите, вкарвайки пет гола.

Тон на голедата даде Йорданов още в 47-ата минута, след което Бонев, Мицаков и Капитанов се разписаха по веднъж. Малко преди края на редовното време отново Йорданов отбеляза за крайното 5:0.

Със същия разгромен резултат Нефтохимик Бургас се наложи над Спартак Варна. През първата част Цачев и Костов вкараха по един, а през второто полувреме гостите инкасираха още три гола.

С далеч по-скромна победа започна новия сезон тимът на Поморие, побеждавайки като гост с 1:0 Черноморец Балчик. Единственият гол в мача бе дело на Смирнов в 14-ата минута.

В неделя е сблъсъкът на Лудогорец II с Ботев (Глб), а първият кръг ще закрият ЦСКА 1948 и Локо Сф в понеделник от 18:30 часа.