Лудогорец отговори по шампионски, разби Берое с 4:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бивш играч на ЦСКА и Клаудиу Кешеру вкараха по два гола за победата

Лудогорец разби с 4:2 Берое като гост. Шампионите вече имат аванс от пет точки пред ЦСКА в класирането. По две попадения за тима от Разград отбелязаха бившия футболист на ЦСКА Жоржиньо и Клаудиу Кешеру. От домакините се разписа Йосипович от дузпа и с с глава в края на мача.

Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев започна без Марселиньо, който бе извън групата. Други двама лидери на тима Дяков и Моци останаха на резервната скамейка.

Двата отбора си размениха по едно положение в началните минути. Първо Плавен Илиев отрази опасност пред вратата на шампионите, а след това удар на Клаудиу Кешеру с глава мина встрани от вратата.

Така се стигна до 8-ата минута, когато бившият играч на ЦСКА Жоржиньо отбеляза първия си гол за Лудогорец. Той получи отличен пас от Рафаел Форстър, освободи се от Никита Баранов, влезе в наказателното поле и простреля Перниш - 0:1

В 17-ата минута Кешеру се опита да изненада Душан Перниш с далечен изстрел, но не сполучи Следващото по-сериозно положение беше пред вратата на Пламен Илиев. В 34-ата Рубен Бригидо стреля опасно, но топката излезе в аут.

Минута след това се стигна до втори гол за Лудогорец. Негов автор отново беше  Жоржиньо.  В 43-ата минута бърза контра на Лгостите завърши с удар на Лукоки, който беше отразен от вратаря Перниш.

Домакините върнаха едно попадение в добавеното време на първата част. Йосипович вкарва от дузпа, отсъдена за нарушение на Антон Недялков срещу нападателя.

Това обаче не промени събитията на терена и десет минути след подновяването на играта  на Кешеру вкара след подаване от аутлинията на Недялковза. 120 секунди след това румънецът отново се разписа. Този път асистенцията беше на Жоржиньо, който изигра отличен мач за шампионите.

В 67-ата минута, завърналия се след контузия Вандерсон, стреля опасно, но Перниш спаси. Малко след това при центриране пред вратата на Лудогорец Йосипович остана под топката.

Кешеру се размина с хеттрик в 84-ата минута след поредното отлично спасяване на Перниш. Три след това Прострелно центриране на Ненов едва не завърши с автогол след намесата на Георги Терзиев.

В 90-ата минута Берое върна едно попадение. Рубен Бригидо направи страхотен пробив отдясно и качи топката на главата на Зоран Йосипович, който направи безпомощен Пламен Илиев.

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 4. Ерол Алкан, 6. Александър Цветков, 8. Карлос Охене, 11. Иван Бандаловски, 14. Меледже, 19. Александър Василев, 21. Зоран Йосипович, 27. Никита Баранов, 28. Рубен Бригидо

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 8.  Дан Битон, 12. Анисе, 17. Жоржиньо, 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру, 90. Рафаел Форстър, 92. Джоди Лукоки

90+2 - Край на мача!

90 - Берое върна едно попадение. Рубен Бригидо направи страхотен пробив отдясно и качи топката на главата на Зоран Йосипович, който от около точката на дузпата направи безпомощен Пламен Илиев

87 - Прострелно центриране на Ненов еднва не завърши с автогол. след намесата на Георги Терзиев

84 - Кешеру се размина с хеттрик след поредното отлично спасяване на Перниш

79 - Смяна! Антон Недялков напусна, за да влезе Станислав Манолев

72 - Опасно центриране в наказателното поле за Зоран Йосипович, но защитата на Лудогорец се справи

67-  Удар на Вандерсон беише спасен майсторски от Перниш

62 - Юлиян Ненов заменя Карлос Охене в състава на домакините

59 - Промяна и в състава на Лудогорец - Вандерсон влиза, Жоржиньо излиза

58 - Две смени накуп прави Александър Томаш. Камбуров и Минчев влизат на местата на Меледже и Баранов

55 - ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Още едно попадение на Кешеру след асистенция на Жоржиньо

53 - ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Клаудиу Кешеру разстреля Душан Перниш след подаване от аутлинията на Недялков

52 - Александър Василев от Берое получава жълт картон

49 - Хубаво центриране на Сисиньо, Кешеру обаче остава под топката и защитник на домакините чисти

46 - Стойчо Стоев прави първа смяна. Яцек Горалски влиза вместо Дан Битон

46 - Начало на второто полувреме!

45+4 Край на първото полувреме!

45+3 ГООЛ ЗА БЕРОЕ! Йосипович вкарва от дузпа, отсъдена за напушение на Антон Недялков срещу нападателя на домакинитен.

43- Бърза контра на Лудогорец завърши с удар на Лукоки който беше отразен от вратаря Перниш

35 - ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Отново негов автор е Жоржиньо, който с хубав удар не остави шанс на Перниш - 0:2!

34- Рубен Бригидо стреля покрай вратаря на Лудогорец, но топката излиза в аут

32 - Жълт картон за Сисиньо, който извършеи груб фаул срещу Александър Василиев

25 - Опасно центриране на Карлос Охене в наказателното поле на шампионите беше изчистено от Антон Недялков

17 - Изненадващ шут на Клаудиу Кешеру е спасен майсторски от Душан Перниш

14 - Йосипович стеля с глава след центриране от корнер, но прати топката в аут.

11 - Удар на Рубен Бригидо минава над вратата. Секунди по-късно отново той опитва късмета си, но Пламен Илиев лови без проблем

8 - ГООЛ! Жоржиньо бележи! Бившият футболист на ЦСКА получи отличен пас от Рафаел Форстър, освободи се от Никита Баранов, влезе в наказателното поле и простреля Перниш - 0:1

4 - Дан Битон качи топката на главата на Клаудиу Кешеру, но ударът му минава встрани от вратата

3 - Първата възможност в мача е за домакините, но Пламен Илиев се справя отлично